12 stycznia 2015

Ważne komunikaty

Proszę pamiętać o obowiązku uzupełniania dokumentacji!

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

W imieniu Komisji ds. Rejestracji i Prawa Wykonywania Zawodu Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie przypominam o obowiązku dostarczania dokumentacji potwierdzającej zmiany danych osobowych, kontaktowych , uzyskiwanych kwalifikacji oraz wykonywania zawodu lekarza / lekarza dentysty, zgodnie z art. 49 pkt 6 i 7 ustawy z dnia 2 grudnia 2009r o izbach lekarskich  (Dz. U. z 2011r Nr 219, poz. 1708).

Obowiązek informowania i przekazywania danych (potwierdzonych odpowiednimi dokumentami),  których izba nie uzyskuje z innych źródeł, w szczególności dotyczy:

• zmiany imion i nazwiska
  • obywatelstwa
  • uzyskania stopnia naukowego
  • uzyskania tytułu naukowego
  • zmiany adresu zamieszkania, numeru telefonu, adresu poczty elektronicznej
  • zmiany adresu do korespondencji
  • podjęcia wykonywania zawodu
  • zaprzestania wykonywania zawodu na terenie RP
  • przejścia na emeryturę lub rentę
  • oraz dokumentacji potwierdzającej wykonywanie zawodu lekarza /lekarza dentysty.

Stanowisko Nr 82/05/IV Naczelnej Rady Lekarskiej z dnia 4 listopada 2005r. określa dokumenty potwierdzające wykonywanie zawodu lekarza, lekarza dentysty:

• w przypadku stosunku pracy – umowa o pracę oraz świadectwo pracy lub zaświadczenie
    od pracodawcy o pozostawaniu w stosunku pracy,
  • w przypadku umowy cywilnoprawnej dotyczącej zatrudnienia – umowa oraz zaświadczenie wydane przez podmiot, z którym jest zawarta umowa, o realizowaniu (wykonaniu) tej umowy oraz wymiarze czasu pracy, (umowa zlecenie, umowa o dzieło, umowa o szkolenie lekarza) nie dotyczy kontraktu
  • w przypadku odbywania stacjonarnych studiów doktoranckich – zaświadczenie wydane przez uczelnię medyczną o realizowaniu studiów,
  • w przypadku umowy o porozumieniu z podmiotem leczniczym zawartej przez wolontariusza – umowa określająca okres, na jaki została zawarta i miejsce udzielania świadczeń oraz zaświadczenie wydane przez podmiot, z którym jest zawarta umowa, o realizowaniu (wykonaniu) tej umowy oraz wymiarze czasu pracy.
  • w przypadku stosunku służbowego (powołania do służby wojskowej lub wyznaczania na stanowisko służbowe)

Dokumenty można dostarczyć drogą elektroniczną p.rejestracja@oilwaw.org.pl, faksem pod numer (22) 54 28 315, lub pocztą tradycyjną albo osobiście w Biurze Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Niezbędne druki oraz oświadczenia umieszczone zostały na stronie internetowej  Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie w zakładce „Procedury i formularze”.

W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z Komisją ds. Rejestracji i Prawa Wykonywania Zawodu pod numerem telefonu 22 54 28 314 lub adresem e-mail p.rejestracja@oilwaw.org.pl , w godzinach pracy Komisji (poniedziałek- piątek 9.00-16.00, środa 9.00-18.00)

Przewodniczący Komisji ds. Rejestracji i Prawa Wykonywania Zawodu Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie

lek. Ładysław Nekanda-Trepka