26 lutego 2015

Zaprzestanie wykonywania zawodu na czas nieokreślony

REZERWACJA TERMINU WIZYTY CELEM ZAŁATWIENIA SPRAWY W KOMISJI DS. REJESTRACJI I PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU (Biuro Obsługi Lekarza – stanowisko Nr 3) dot. złożenia WNIOSKU W-1, W-2, W-2A, W-2B, W-2C, W-3, W-4, W-4A, W-6 / odbioru dokumentu PWZ/ odbioru zaświadczeń/ zmiany danych/ uzupełnienia dokumentów etc.

Podstawa prawna
  • Ustawa z dn. 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. 2018 r. poz. 617 jt. ze zm.)
  • Ustawa z dn. 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich (Dz. U. 2018 r., poz. 168 j.t. ze zm.)
  • Uchwała Nr 1/17/VII Naczelnej Rady Lekarskiej z dnia 13 stycznia 2017 r. w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach przyznawania prawa wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty oraz prowadzenia rejestru lekarzy i lekarzy dentystów (Biuletyn NRL z 2017 r. Nr 2)
Opis procedury Na podstawie oświadczenia lekarza / lekarza dentysty, który zamierza zaprzestać wykonywania zawodu lub przerwał wykonywanie zawodu albo stwierdzenia przez komisję ds. rejestracji dokonuje wpisu do rejestru i adnotacji urzędowej na odpowiednim wniosku o zaprzestanie wykonywania zawodu na czas nieokreślony oraz dokonuje zmiany numeru rejestracyjnego.
Wymagane dokumenty
  1. Oświadczenie o zaprzestaniu wykonywania zawodu (pobierz formularz); formularz można też uzyskać w siedzibie izby.
  2. Prawo wykonywania zawodu lekarza” / „Prawo wykonywania zawodu lekarza stomatologa” / „Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty”
Formularze 1. Oświadczenie o zaprzestaniu wykonywania zawodu
Opłaty Bezpłatne
Jednostka odpowiedzialna Komisja rejestracji i prawa wykonywania zawodu
Miejsce załatwienia sprawy Okręgowa Izba Lekarska
Termin odpowiedzi Bezzwłocznie
Tryb odwoławczy Brak
Uwagi Dotyczy lekarza/lekarza dentysty cudzoziemca członka okręgowej izby lekarskiej, który:

1. nie podjął wykonywania zawodu lub przerwał wykonywanie zawodu na czas dłuższy niż 5 lat i nadal nie zamierza go wykonywać,
  2. zamierza zaprzestać wykonywania zawodu na czas nieokreślony na obszarze RP.

OSTATNIA AKTUALIZACJA 03.08.2018 R.; KJ