15 marca 2013

VI Charytatywna Gala Przyjaciół Fundacji Lekarskiej Pro Seniore

W lutym br. w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się VI Charytatywna Gala Przyjaciół Fundacji Lekarskiej Pro Seniore, nad którą honorowy patronat po raz drugi objęła Anna Komorowska. Swą obecnością zaszczycili galę m.in. podsekretarz stanu w MON generał broni Waldemar Skrzypczak, prof. Henryk Skarżyński, prof. Jerzy Szaflik, prof. Jerzy Jurkiewicz, ambasador brytyjski Robin Barnett oraz wielu znakomitych gości, oddanych przyjaciół i dobroczyńców fundacji.
Podczas gali prezes Fundacji Pro Seniore Andrzej Surowiecki wręczył statuetki i tytuł Benevolenti (łaskawcy, życzliwemu) generałowi broni Waldemarowi Skrzypczakowi oraz doktorowi Mieczysławowi Szatankowi. Trzecią statuetkę przyznano Pierwszej Damie Annie Komorowskiej.
Uroczystości przyświecał szczytny cel: zbieranie środków na pomoc potrzebującym lekarzom. I tym razem goście otworzyli swoje serca i bardzo hojnie wspomogli Fundację Pro Seniore. Aukcję wsparli swoimi darami Anna Komorowska, minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Tradycyjnie organizatorzy zapewnili szampańską atmosferę i huczną zabawę. Galę poprowadziła Zofia Czernicka, której towarzyszyła, debiutująca w tej roli, Agnieszka Surowiecka. Program artystyczny był jak zwykle bardzo ciekawy. Swoje 25-lecie na scenie obchodził zespół Żuki, którego występ zapowiedział Jego Ekscelencja ambasador brytyjski Robin Barnett, fan The Beatles i Żuków. Największe przeboje polskiej piosenki, w tym utwory Czesława Niemena, przypomniał Joachim Perlik. Gwiazdą wieczoru, która zebrała owacje i dwukrotnie bisowała, był Iwo Orłowski.
Organizatorzy już zapraszają na kolejną Galę Karnawałową! Ponadto zachęcają do wspierania działalności Fundacji Pro Seniore przez cały rok!

Agnieszka Surowiecka