26 czerwca 2013

XI Ogólnopolska Wystawa Malarstwa Lekarzy

W maju w Klubie Lekarza w Łódzkiej Izbie Lekarskiej odbył się wernisaż, na którym przedstawiono 124 prace 66 autorów. Z naszej izby wystawiło swoje prace 13 koleżanek i kolegów.
Profesjonalne jury przyznało siedem wyróżnień i trzy nagrody. Pierwszą nagrodę – złotą paletę – otrzymał Mieczysław Chruściel, fenomenalny portrecista ze Szczecina. Srebrną paletę przyznano Annie Kulpińskiej z Katowic, a brązową – Reginie Jędrzejkowskiej z Gliwic.
Spośród naszych kolegów z warszawskiej izby troje może się poszczycić wyróżnieniami: Anna Grzybowska, Joanna Węglowska-Woźniak i Tadeusz Wolski.
Prezes łódzkiej izby Grzegorz Mazur w miłych słowach odniósł się do twórczości lekarzy, wręczając każdemu pamiątkowy dyplom.
Impreza była świetnie zorganizowana, co zawdzięczamy Alicji Naruszewicz-Petrenko oraz Iwonie Szelewie.

Włodzimierz Cerański