6 marca 2017

Wydarzenia w warszawskim Klubie Lekarza w marcu i w kwietniu 2017 r.

08.03.2017 środa  g.16.00

 „POEZJA ,JAK KOBIETA…ROZKWITA WIOSNĄ” program poetycko-muzyczny Występują: Grażyna Kowalska, Jan Rychner. Oprawa muzyczna: Marek Gilewicz (gitara).

Grażyna Kowalska humanistka, poetka, zaczęła pisać w szkole średniej.Od 2009 r. jest czynnym członkiem Klubu Literackiego „Nasza Twórczość”, Grupy Literackiej „Poetica” i Klubu Twórczości „Żar”. W 2011 r. wydała pierwszy tomik poezji „Tancerka” .W tym samym roku zaistniała w Almanachu Literackim „Krajobraz stworzenia”, a w 2012 w Antologii III o Warszawie pt.”Pieszo, metrem, dorożką” W roku 2015 wydala drugi tomik poezji „Superman” Utwory Grażyny Kowalskiej ukazują się w czasopismach literackich. Nagrodzona wyróżnieniem i dyplomami w konkursach jednego wiersza. W 2016 roku została nagrodzona przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony dla kultury polskiej”. Jan Rychner – poeta, autor pięciu tomów poezji, sześciu tomów prozy w tym trzech powieści. Publikował w wielu almanachachi antologiach. Odznaczony medalem „Gloria Artis”.

 

15.03.2017 środa  g. 16.00

METAFIZYCZNA KONFERENCJA, CZYLI PRAWDZIWA TWARZ GODOTA” – spektakl  przygotowany przez Bibliotekarski Teatr „Między wierszami”. Scenariusz i reżyseria : Ewa Korulczyk, światło, dźwięk i scenografia : Robert Martyna.

Jest to ironiczne spojrzenie na nasz świat i kanon lektur „obowiązkowych”. Spektakl jest drugą jednoaktówką przygotowaną przez Teatr „Między wierszami”. Grupa działa od 2014 r. . Zespół  tworzy 8 osób w wieku od 20 do 60 paru lat.”Zaczęło się niewinnie od chęci zabawienia naszych kolegów bibliotekarzy z okazji ich Święta. To co zaczęliśmy robić spodobało się naszym widzom i nam. Postanowiliśmy kontynuować zabawę w teatr”. Teatr brał udział w „Teatralnym grudniu” organizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury. Występują dla warszawskich środowisk nauczycielskich.

 

 20.03.2017 poniedziałek  g.14.00

Spotkanie  Koła Lekarzy Emerytów Okręgowej Izby Lekarskiej.

 W programie spotkania:

ŚWIAT UTRACONY. PODRÓŻE LEONA BARSZCZEWSKIEGO PO XIX –WIECZNEJ ŚRODKOWEJ AZJI – rozmowa z autorem książki Igorem Strojeckim,   pokaz multimedialny, promocja książki.

O książce: „historia niezwykłego człowieka, zatrzymana w obrazach oraz opisach wypraw i życiowych zmagań. Biografia Leona Barszczewskiego, XIX-wiecznego badacza Azji Środkowej, którego dokonania wciąż czekają na odkrycie. Jej bohaterem jest zafascynowany Azją fotograf i podróżnik, który na szklanych płytach negatywów utrwalił niepowtarzalne widoki krajobrazów i miast Azji Środkowej, zwłaszcza Samarkandy. To dzięki niemu możemy spojrzeć na twarze rdzennych mieszkańców dalekich zakątków Azji sprzed  ponad stu lat.Leon Barszczewski uchwycił w kadrze obiektywu chwile grozy podczas górskich wypraw, utrwalił piękno i majestat lodowców oraz potęgę gór. Jednak najważniejsi byli dla niego ludzie , z jego fotografii spoglądają na nas bekowie i wieśniacy, biedacy i bogacze, tancerze i obłąkani, a nawet muzułmańskie kobiety odsłaniające twarze.

Igor Strojecki — pasjonat genealogii, publicysta, varsavianista. Z zapałem przywraca pamięć o swoich niezwykłych przodkach, m.in. aktorce Elżbiecie Barszczewskiej, psychologu i wynalazcy Julianie Ochorowiczu oraz pradziadku Leonie Barszczewskim. Jest autorem licznych artykułów o słynnym fotografie Samarkandy, katalogów towarzyszących wystawom oraz obszernego hasła do słownika biograficznego. Jest także autorem i inicjatorem wielu wystaw poświęconych wyżej wspomnianym przodkom, prezentowanych w muzeach i instytucjach kultury w całej Polsce.

 

29.03.2017 środa g. 16.00

„SPOTKANIE Z FRASZKĄ ,KPINKĄ  I SZUMOWINKĄ”  spotkanie autorskie z DANIELĄ WÓJCIK.  

 

 31.03.2017 piątek g. 11.30

Spotkanie Sekcji Historycznej PTL i Koła Historycznego TLW. Prof. Romuald Dębski, dr Marzena Dębska: „Historia i rozwój ginekologii w Polsce

 

 05.04.2017 środa g.18.00

 „OLEJE ŚWIATA”– znaczenie kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, omega-6, omega-9. Prelekcję, prezentację multimedialną prowadzi mgr MAGDALENA BUJNOWSKA przedstawicielka firmy Oleofarm.

W czasie spotkania przewidziana degustacja.

 

10.04.2017 środa g.14.00

 Spotkanie Wielkanocne  Koła Lekarzy Emerytów Okręgowej Izby Lekarskiej.

 

19.04.2017 środa  g.18.00

PODWIECZOREK PRZY MIKROFONIE” – opowieść o emitowanej ponad 30 lat   (1958-1989) popularnej audycji radiowej. Prowadzi red. Teresa Drozda. 

„Kiedy ostatni raz słuchali Państwo radia? – tak swoje gawędy wprowadzające w magiczny świat powojennej piosenki i kabaretu rozpoczyna Teresa Drozda. Gawędy – luźne opowieści przeplatane ciekawostkami i smakowitymi nagraniami. Radio realizujące się na naszych oczach i w naszych uszach. Teresa Drozda – dziennikarka radiowa, od 1992 roku związana z Polskim Radiem, obecnie z RDC, a także radiową Trójką. Prowadzi autorskie  audycje poświęcone szeroko rozumianej kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem historii polskiej rozrywki, piosenki literackiej i literatury. Od 1997 prowadzi koncerty na festiwalach piosenki m.in. w Warszawie, Krakowie, Gorlicach i innych..Od 2013 roku spotyka się ze swoimi słuchaczami nie tylko na antenie radiowej, ale też prowadząc spotkania w różnych ośrodkach kultury i bibliotekach na terenie kraju.  

 

26.04.2017 środa  g.18.00

GRUBE RYBY” spektakl wg M. Bałuckiego, przygotowany przez Teatr Dojrzały z Domu Kultury Śródmieście. Reż.: Marta Lewandowska.

Spotkania Koła Seniorów Roku Akademickiego 1946/1951 TLW odbywają się            w każdy pierwszy wtorek każdego miesiąca.

 

We wtorki w godz. 11.00-16.00 zapraszamy na towarzyskie rozgrywki brydżowe.

 

Bliższe informacje – tel.: 602 639 916, 22 823 96 83.

Przewodniczący Komisji Klubowej

Dr n. med. Adam Czarnecki

 

Towarzystwo Lekarskie Warszawskie

Klub Lekarza

Ul. Raszyńska 54, 02-032 Warszawa

Tel.: 22 823 96 83; 22 822 23 42

www.tlw.waw.pl

e-mail: tlw@onet.pl, rezerwacja@klublekarza.pl

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie