26 lutego 2018

Konferencja RODO w ochronie zdrowia i farmacji, 8.03.2018, Warszawa

Ochrona zdrowia dotyka danych wrażliwych, o szczególnie poufnym charakterze. Dlatego też reforma RODO (GDPR) ma tu szczególnie istotne znaczenie i z całą pewnością jej precyzyjne i skuteczne wdrożenie stanowi jedno z kluczowych wyzwań przed, którymi stoi branża medyczna.

Konferencja RODO w ochronie zdrowia i w farmacji

Celem wydarzenia organizowanego przez „Puls Biznesu” jest praktyczne podejście do problematyki przetwarzania danych osobowych we wszystkich najważniejszych aspektach z uwzględnieniem specyfiki sektora ochrony zdrowia. Sektor ochrony zdrowia jest po wieloma względami szczególnym przypadkiem jeżeli chodzi o dostosowanie się do wymogów RODO. Wynika to zarówno ze specyficznej sytuacji prawnej, w jakiej działają podmioty z branży, jak i uwarunkowań faktycznych.

Członkom Okręgowej Izby Lekarskiej organizator udziela 15% rabatu na udział w wydarzeniu na hasło: OIL_15

Dlatego o dostosowaniu organizacji do wymogów RODO mówić będą doświadczeni audytorzy oraz prawnicy specjalizujący się w prawie medycznym, farmaceutycznym i ochrony danych osobowych, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i dotychczasowymi doświadczenia w obszarze RODO.

W trakcie konferencji omówione zostaną najważniejsze wymogi prawne związane z rozpoczęciem stosowania RODO, jak również praktyczne wskazówki dotyczące sposobu ich realizacji – zarówno od strony procesowej, jak i IT.

Wśród prelegentów są m. in.:

• Dr Maciej Kawecki, koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych, dyrektor Departamentem Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji
  • Michał Chodorek, adwokat, KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński
  • Tomasz Dobkowski, partner zarządzający, Audutel S.A.

ORGANIZATOR:

Puls Biznesu

KONTAKT:

e-mail: szkolenia@pb.pl ; tel: 22 333 97 77, www: http://konferencje.pb.pl/konferencja/1124,rodo-w-ochronie-zdrowia-i-farmacji

Tagi: , , ,

Wszystkie kategorie