27 czerwca 2018

Rodzinny festyn

Po raz pierwszy w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie zorganizowano Rodzinny Lekarski Dzień Dziecka pod hasłem „Ruch – zdrowie – zabawa”. 2 czerwca zaproszono wszystkie dzieci i wnuki lekarzy oraz lekarzy dentystów, od najmłodszych do najstarszych. Także rodzice bawili się doskonale.

Imprezie sprzyjała słoneczna pogoda. Na podwórzu izby, które na co dzień służy jako parking, zorganizowano dla maluchów kącik z zabawkami, niestrudzone animatorki aranżowały dla dzieci tańce i zabawy z wielkimi bańkami mydlanymi, chętnym malowały twarze itp. Zachętom do tańca uległy nawet młode mamy, z niemowlakami noszonymi w chustach. Wielki bufet był wypełniony owocami, tym co najzdrowsze, oferowano m.in. soki, sałatki i lody. W jednej z sal izby odbywały się warsztaty plastyczne, dzieci malowały i lepiły drobne formy rzeźbiarskie z ekologicznych materiałów. Na koniec rozlosowano upominki w postaci ziół i książek.

Piękna integracyjna impreza przybliżyła izbę młodym lekarskim rodzinom. Z pewnością wiele biegających beztrosko po dziedzińcu dzieci decydować będzie kiedyś o przyszłości medycyny.

W izbie chyba po raz pierwszy było tak gwarno, wesoło i kolorowo! <

mkr