2 lipca 2019

Rodzinny Piknik

W ostatnim roku przewodnictwo Mazowieckiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego należało do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu i ona zorganizowała X Rodzinny Piknik Integracyjny pod hasłem „Zawody zaufania społecznego dla społeczeństwa”. Forum oraz spotkania piknikowe narodziły się z inicjatywy Mieczysława Szatanka, prezesa ORL VI kadencji.

Impreza odbyła się w upalną sobotę 15 czerwca w części ursynowskiego Parku im. Romana Kozłowskiego, zwanej Kopą Cwila. Stoiska wystawiły, obok głównych organizatorek, także: Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Okręgowa Izba Adwokacka w Warszawie, Polska Izba Rzeczników Patentowych oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych.

W tym roku nasza izba promowała przedsięwzięcia związane z edukacją i ekologią, szczególnie zaś z walką ze smogiem. Teatrzyk dla dzieci zaprezentował przedstawienie „Smog gorszy niż smok”. Największe zainteresowanie budziło stoisko ekologiczne, w którym po podpisaniu „Petycji w sprawie powstania i finansowania ze środków publicznych Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Płuc” goście otrzymywali piękną sadzonkę świerka srebrzystego lub jodły kaukaskiej.

Z estrady cały czas płynęła muzyka. Po oficjalnym otwarciu pikniku przez parę aktorów: Barbarę Kurdej-Szatan i Mateusza Damięckiego, odbyły się koncerty. Wystąpili m.in.: duet Jacek Mureno i Nina Nu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso, zespół HLA4 Transplant, którego założycielem i liderem jest dr Zygmunt Kaliciński, kardiochirurg.

Podczas pikniku buławę przewodnictwa forum na następny rok z rąk Małgorzaty Sokulskiej, przewodniczącej ORPiP w Radomiu, przejęli przedstawiciele Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów.            mk