2 kwietnia 2020

Zmiany w mazowieckim OZZL

Przewodniczącą Regionu Mazowieckiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy została lek. Agnieszka Serwan – specjalista rehabilitacji medycznej, członek Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Zarówno prezes ORL w Warszawie, jak i nowa przewodnicząca podkreślają, że zmiany w RM OZZL pozwolą zwiększyć skuteczność działań dla poprawy sytuacji ochrony zdrowia i lekarzy oraz lepiej je koordynować.

Wybory na czteroletnią kadencję odbyły się 6 marca, podczas Zjazdu Delegatów Regionu Mazowieckiego OZZL. W skład nowego prezydium zarządu weszli także lekarze: Patrycja Matczuk, Katarzyna Sokół-Łupińska, Krzysztof Hałabuz (wiceprzewodniczący), Jan Kowalczuk (skarbnik), Kacper Gajda (sekretarz), Elżbieta Wojciechowska-Lampka, Łukasz Mysiorski i Tomasz Kawenka.

Zależy mi na tym, by Region Mazowiecki OZZL stał się zupełnie nową marką, kojarzoną z nową jakością, aktywnością, otwartością na dialog, współpracę, gotową na odważną walkę o prawa i godność lekarzy. Związek zawodowy powinien reagować na potrzeby lekarzy. Będziemy interweniować zawsze tam, gdzie łamane są lekarskie prawa, ale także inicjować ruchy, które będą prowadzić do zmian w polskim systemie ochrony zdrowia. Mamy pomysły, energię i determinację, by działać – powiedziała Agnieszka Serwan, przewodnicząca Regionu Mazowieckiego OZZL.

Wyniki tych wyborów potwierdzają, że środowisko lekarskie potrzebuje dziś związku zawodowego działającego energicznie, blisko lekarzy, zdeterminowanego i w pełni otwartego na ich potrzeby. Będziemy wspólnie aktywnie działać dla środowiska, uzupełniać się. Trudna sytuacja w ochronie zdrowia sprawia, że lekarze bardziej niż kiedykolwiek przedtem potrzebują otwartej i nowoczesnej izby oraz idącego z nią ramię w ramię związku zawodowego. Nowo wybranemu zarządowi gratuluję i życzę powodzenia w sprostaniu ciekawemu i jednocześnie wymagającemu wyzwaniu – powiedział prezes ORL w Warszawie Łukasz Jankowski.     rj