3 lipca 2020

#IzbaDlaLekarzy

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, zgodnie z ideą „Izba dla lekarzy”, zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach kryzysowych aktywnie działa na rzecz naszego środowiska.

Znaleźliśmy się w niestandardowych okolicznościach i stanęliśmy przed ogromnymi wyzwaniami. W trosce o naszą grupę zawodową, która szczególnie mocno odczuwa skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa i ciężar odpowiedzialności za walkę z nim, wychodzimy naprzeciw Państwa potrzebom.

587 zestawów wymazówek wydała nasza izba do ostatnich dni czerwca lekarzom chcącym przebadać się pod kątem COVID-19. Wymazówkę, po zarejestrowaniu się w laboratorium Warsaw Genomics, można odebrać w siedzibie OIL przy ul. Puławskiej 18.

7986 użytkowników pod koniec czerwca miały (od momentu uruchomienia) strony koronaalarm.pl i coronaalarm.pl zawierające aplikację stworzoną przez OIL w Warszawie
i agencję Today z niezbędnikiem wiedzy o koronawirusie.
W tym czasie serwisy odnotowały 13 381 odsłon.

359 porad prawnych od początku maja do 24 czerwca udzielono lekarzom w ramach naszej akcji „Prawnik dla lekarza”. Zdecydowana większość pytań dotyczyła spraw związanych z epidemią. Pomoc prawnika w siedzibie OIL w Warszawie można uzyskać w poniedziałek w godz. 10–18.00 oraz od wtorku do piątku w godz. 9.00–17.00 osobiście (ul. Puławska 18, wejście C), drogą  e-mailową: prawnikdlalekarza@oilwaw.org.pl, a także przez telefon w godzinach pracy prawników, pod numerem 728-988-518.

80 mieszkań znajduje się na liście w programie „Mieszkanie dla lekarza”. Izba kontaktuje lekarzy, którzy pragnąc uniknąć ryzyka zarażenia swoich rodzin, zamierzają na czas epidemii odizolować się od bliskich, z osobami i organizacjami udostępniającymi mieszkania. Pod numerem 22-542-83-48 przyjmujemy zgłoszenia poszukujących mieszkań lekarzy oraz oferujących je osób.

51 razy od początku epidemii rzecznik praw lekarza przy OIL w Warszawie występował z inicjatywą w zakresie rozwiązań systemowych w sprawach związanych z epidemią.

Prawie 150 – to liczba porad udzielonych w ramach pomocy psychologicznej organizowanej przez izbę. By uzyskać fachową pomoc, wystarczy zadzwonić do pełnomocnika ds. zdrowia lekarzy i lekarzy dentystów Okręgowej Izby Lekarskiej Magdaleny Flagi-Łuczkiewicz pod numer: 660-672-133 (jeżeli nie będzie mogła odebrać, na pewno oddzwoni). Można również wysłać SMS bądź e-mail: pelnomocnikzdrowia@oilwaw.org.pl.

25 kwietnia wyczerpała się pula 100 odszkodowań wykupionych przez izbę dla lekarzy i lekarzy dentystów zakażonych koronawirusem.