27 marca 2022

Kurs samoobrony dla lekarzy – edycja II

Pierwsza odsłona organizowanego przez Komisję ds. Sportu kursu samoobrony dla lekarzy cieszyła się wielkim powodzeniem. Uczestnicy podkreślali, że pod okiem doświadczonego instruktora poznali podstawowe metody neutralizacji napastnika i przede wszystkim nabrali więcej spokoju i wiary we własne możliwości obronne.

Szkolenie to reakcja na informacje przekazywane przez lekarzy o różnych formach agresji wobec nich oraz poczuciu zagrożenia wynikającego z hejtu. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem podczas jesiennej tury oraz funkcję, jaką spełnia, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie uruchamia zapisy na II edycję kursu.

To doświadczenie było naprawdę warte wysiłku. Taki kurs powinien być wprowadzony do oferty zajęć stażowych — może fakultatywnie. Towarzyszy mi nawet przeświadczenie, że naprawdę wiele bym stracił, gdybym opuścił, chociażby jeden trening. Wychodzę ze skondensowaną, ale jednak potężną dawką wiedzy o obronie przed różnymi rodzajami ataku fizycznego. Po tych ośmiu spotkaniach pozostaje jednak niedosyt. Jestem ciekaw, czego jeszcze mógłbym się nauczyć.

Dzięki treningom, podczas których symulowaliśmy starcie z napastnikiem, mogliśmy dowiedzieć się, jakie są nasze możliwości podczas obrony i na jak długi czas fizycznego starcia starczy nam sił. Z kursu na pewno wychodzę wyposażona w szereg dobrych rad i instrukcji, które mógłby mi pomóc w sytuacji zagrożenia. Oczywiście dopiero realne stracie — którego wolałabym uniknąć — może wszystko zweryfikować. Sądzę jednak, że niektóre przećwiczone na kursie zachowania sprawiają, że czuję się nieco pewniej.

W ten sposób jesienną odsłonę kursu podsumowali Marek — stażysta chirurg i Kasia — lekarz psychiatra. Mamy nadzieję, że doświadczenia kolegów zachęcą również Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu.

Podczas warsztatów będzie można nauczyć się sposobów obrony przed agresywnym pacjentem np. podczas napaści w gabinecie lekarskim. Cykl ośmiu spotkań poprowadzi Borys Czyhin, były funkcjonariusz sił specjalnych, instruktor bojowych systemów walki wręcz oraz specjalista ds. bezpieczeństwa.

Zajęcia odbędą się 7, 14, 21, 28 kwietnia oraz 5, 12, 19, 26 maja o godz. 19.00 na hali sportowej przy ul. Chłodnej 36/46 w Warszawie.

Zapisy obejmują uczestnictwo we wszystkich spotkaniach.

Liczba miejsc jest ograniczona.

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Imię:
Nazwisko:
PWZ:
Telefon:

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.119.1) wyrażam zgodę na przetwarzanie oraz przekazywanie moich danych osobowych w celach związanych z organizacją wydarzenia. Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

• Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 18.
  • Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – Tomasz Dzieńkowski, adres e-mail: iod@oilwaw.org.pl.
  • Pani/pana dane będą przetwarzane do czasu zakończenia czynności związanych z organizacją wydarzenia.
  • Ma Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, uzupełnienia, usunięcia, przeniesienia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, przy czym takie cofnięcie lub ograniczenie skutkuje niemożliwością uczestnictwa w wydarzeniu.
  • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa i podmioty prowadzące wydarzenie.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże bez ich podania nie można wziąć udziału w wydarzeniu.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

OSTATNIA AKTUALIZACJA 28.03.2022; KJ

Wszystkie kategorie