1 kwietnia 2023

XLV Okręgowy Zjazd Lekarzy OIL w Warszawie

Za nami XLV Okręgowy Zjazd Lekarzy. Przedstawiciele samorządu lekarskiego spotkali się  1.04.2023 r. w Warszawie, a przedmiotem obrad było podsumowanie pracy organów izby za rok 2022, przyjęcie budżetu na rok bieżący – 2023 oraz wybory Zastępców Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Obrady poprzedził panel dyskusyjny nt. cyfryzacji i sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia oraz innowacji jako nieodłącznej części medycyny. Raport „Cyfryzacja zdrowia w interesie publicznym” opracowany został pod redakcją Zespołu ds. Studiów strategicznych OIL w Warszawie. Moderatorem panelu był wiceprezes dr n. med. Tomasz Imiela.

Na otwarciu obrad zjazdu, któremu przewodniczyła dr n. med. Olga Rostkowska, minutą ciszy uczczono pamięć lekarzy i lekarzy dentystów zmarłych w 2022 r., a uroczysty charakter tej części dopełnił występ chóru Medicantus. Nie zabrakło gości honorowych – dr hab. n. med. Elżbieta Rusiecka-Kuczałek oraz pierwszy delegat lekarzy dentystów w historii izby – lek. dent. Roman Olszewski otrzymali z rąk prezesa ORL Piotra Pawliszaka dyplomy Honorowego Delegata.

W wystąpieniu sprawozdawczym prezes ORL podsumował działania systemowo-prawne izby za rok 2022 r. oraz zmiany, które zostały wprowadzone w działalności izby w ostatnim półroczu. Ważnym punktem wystąpienia prezesa Piotra Pawliszaka było podkreślenie merytorycznej współpracy z innymi izbami lekarskimi, szczególnie OIL w Szczecinie i w Bydgoszczy.

Na zjedzie przegłosowano projekt budżetu na rok 2023, podjęto uchwałę ws. zatwierdzenia sprawozdania finansowego i rachunków izby za rok 2022 oraz wybrano zastępców Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej:

1. Adama Sikorskiego, specjalistę psychiatrii,
  2. Adama Kossuta, specjalistę anestezjologii i intensywnej terapii, lekarza medycyny estetycznej.

Wszystkie kategorie