11 czerwca 2015

Andrzej Duda o wyborczych obietnicach na Szczycie Zdrowie

Prezydent elekt ustosunkował się do swojej kampanii wyborczej i  zapowiedział, że sam będzie realizował wyborcze obietnice i jest gotowy „do debaty, dialogu i pracy” nad tymi problemami, które w jego odczuciu muszą być rozwiązane.

Problemem są nie tylko brakujące pielęgniarki, ale i lekarze, którzy wyjechali za granicę. Rozwiązaniem może być zintensyfikowane kształcenie kadr lekarskich, by zrealizować obowiązki, które ma państwo i w efekcie lekarze wobec pacjentów. Likwidacja NFZ, którą obiecywał, już nie jest priorytetową sprawą. Przy kancelarii prezydenta powstanie ciało doradcze (narodowa rady rozwoju i rady przedsiębiorczości), która będzie zajmować się problemami systemu ochrony zdrowia.

Odniósł się również do dymisji Bartosza Arłukowicza, który wg niego nie skończył powierzonych mu przez premiera zadań.

W podsumowaniu powiedział: Wierzę, że dzięki temu, że mam energię, to te dobre zmiany wraz z państwem uda mi się wypracować.

/Medexpress

kj