21 sierpnia 2015

Chaos w służbie zdrowia? Spokojnie, PiS to naprawi

Państwo ma dbać o zdrowie ludzi, a nie tworzyć nieludzkie procedury – powiedziała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło podczas odwiedzin w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dodała, że w służbie zdrowia panuje chaos, zadaniem nowego rządu będzie zmiana obecnej „bylejakości” na „dobre zarządzanie”.

Wiceszefowa PiS zapytana o to w jaki sposób rozwiązać problemy z kontaktowaniem świadczeń zdrowotnych, odpowiedziała, że „przede wszystkim powinien zostać rozwiązany NFZ”.

Towarzyszący Szydło szef sztabu wyborczego PiS, wicemarszałek Senatu, Stanisław Karczewski powiedział, że minister zdrowia w rządzie PiS Zbigniew Religa zostawił swojej następczyni Ewie Kopacz „kilka dobrych ustaw”. – Niestety, pani minister wszystkie te ustawy natychmiast wyrzuciła do kosza. Był to koszyk świadczeń gwarantowanych, ustawa o sieci szpitali, ustawa – przyjęta już i obowiązująca, a później wycofana przez rząd PO-PSL – o leczeniu ofiar wypadków drogowych z OC – powiedział Karczewski.

Cały materiał.

kj