29 lipca 2015

„Dopalacze kradną życie! Działaj! Twórz! Żyj!”

„Jesteśmy przeciw – dopalaczowym zbrodniom. Jesteśmy za – życiem wolnym od narkotyków. Dołącz do nas i powiedz innym: dopalacze kradną życie! Działaj! Twórz! Żyj!”, tak brzmi treść Paktu Społecznego Przeciw Dopalaczom, podpisanego 29 lipca przez m.in. premier Kopacz i ministra zdrowia Mariana Zembalę, w siedzibie MSW.

Pakt  ma skoordynować działania różnych instytucji i organizacji prowadzone w walce z tymi substancjami. Rusza też kampania, która będzie mówić o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy.

Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska podkreśliła, że każda z instytucji publicznych musi „robić swoje” i szukać coraz lepszych rozwiązań w walce z dopalaczami. – Bardzo potrzebna jest integracja tych działań. Dlatego MSW, wspólnie z Radą ds. Przeciwdziałania Narkomanii, będzie w ramach podpisanego dziś paktu społecznego koordynować działania i inicjatywy antydopalaczowe – zapowiedziała.

kj