15 czerwca 2015

Hanna Gronkiewicz-Waltz o decyzji Grzegorza Wrony w sprawie prof. Chazana

Prezydent Warszawy odniosła się do decyzji naczelnego rzecznika odpowiedzialności zawodowej, który uznał, że nie ma podstaw do postawienia zarzutu lekarzom uczestniczącym w leczeniu pacjentki, której odmówiono aborcji w szpitalu, gdzie dyrektorem był prof. Bogdan Chazan.

- Naczelna Rada Lekarska jest pewną korporacją i zasada jest taka, że broni swoich członków. W związku z tym w ogóle mnie nie dziwi to orzeczenie. – powiedziała w „Faktach po Faktach” TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent stolicy zaznaczyła, że są tam wyraźnie określone przyczyny, dla których został rozwiązany stosunek pracy. - W sposób normalny, nie dyscyplinarny, tylko za wypowiedzeniem trzymiesięcznym. To jest odrębne postępowanie z zakresu prawa pracy. Głównie chodziło o to, że nie udzielono informacji pacjentce, a klauzula sumienia, nawiasem mówiąc, była na końcu wymieniona, że inna jest nasza interpretacja, chodziło o naruszenie ustawy o prawach pacjenta – stwierdziła prezydent Warszawy.

kj