21 kwietnia 2015

Lekarze coraz częściej wyjeżdżają z Polski

Po kilku latach znowu narasta liczba lekarzy, którzy myślą o wyjeździe z Polski – informuje Gazeta Wyborcza.

Przytacza dane Naczelnej Rady Lekarskiej:  w 2014 roku izby wydały 820 tzw. zaświadczeń o potwierdzeniu uznania kwalifikacji zawodowych umożliwiających podjęcie pracy w krajach Unii Europejskiej. To o 150 więcej niż rok wcześniej.

– Lekarze nadal zarabiają za mało w stosunku do swoich kwalifikacji. Poza tym w Polsce często nie mają możliwości rozwoju, bo albo pracują ponad siły na kontraktach, albo na ich wyjazdy na szkolenia nie patrzy się przychylnym okiem. Tymczasem na Zachodzie jest zupełnie inaczej – tłumaczy przyczyny wyjazdów lekarzy za granicę rzecznik prasowy Lubelskiej Izby Lekarskiej Marek Stankiewicz.

Więcej w Gazecie Wyborczej

jw