24 czerwca 2015

Nowe rozwiązania technologiczne dla studentów medycyny

Podczas posiedzenia Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia we wtorek (23 czerwca) w Warszawie rozmawiano o dostępie polskich studentów medycyny do nowoczesnej platformy szkoleniowej, tzw. wirtualnego pacjenta, który uczy rozpoznawania chorób i schorzeń i wspiera proces edukacji.

Sukces izraelskiej platformy sprawił, że została ona wdrożona w chińskich uczelniach medycznych, a także USA i Wielkiej Brytanii. Prof. Baruch (współtwórca projektu) przyznaje, że rośnie zainteresowanie tym narzędziem w Polsce, dlatego do systemu wprowadzono wersję w języku polskim, a nasze uczelnie mogą już zgłaszać swoje zainteresowanie wdrożeniem tego rozwiązania dla swoich studentów.

Jednak czy polskie uczelnie będzie stać na wdrożenie wirtualnego pacjenta? Wiadomo, że przygotowanie programu było bardzo kosztowne i czasochłonne. Mówi się, że tylko jeden profil pacjenta kosztował ok. 100 tys. dolarów.

Cały materiał.

kj