13 sierpnia 2015

Spotkanie ministra zdrowia z władzami OPZZ

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o spotkaniu ministra Mariana Zembali z przedstawicielami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Do spotkania z władzami OPZZ (m.in. z przewodniczącym Janem Guzym, wiceprzewodniczącą Wiesławą Taranowską oraz przewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urszulą Michalską) doszło 12 sierpnia.

Poruszone zostały kwestie pracownicze dotyczące poszczególnych zawodów medycznych, funkcjonowania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dyskusja dotyczyła również zgłoszonych przez związkowców zagadnień o charakterze systemowym, związanych z dostępnością pacjentów do świadczeń zdrowotnych, cenami leków, lecznictwem uzdrowiskowym, a także opieką pediatryczną.

kj