5 maja 2017

Imprezy i spotkania naukowe w Klubie Lekarza – maj/czerwiec 2017

10.05.2017 środa  g.18.00

„MIŁOŚĆ SWE HUMORY MA”  – koncert KRZYSZTOFA  RYDZELEWSKIEGO  i ZBIGNIEWA BRZEZIŃSKIEGO.

Krzysztof Rydzelewski – młody , początkujący wokalista, występuje w Klubach Seniora, Domach Opieki Społecznej, placówkach kulturalno- edukacyjnych, bierze udział w imprezach plenerowych, okolicznościowych. W 2016 roku otrzymał statuetkę Wolontariusza Roku przyznaną przez Burmistrza dzielnicy Bielany i Kapitułę. Zbigniew Brzeziński jak o sobie mówi, jest śpiewającym fotografem, który pochodzi z Łomży. Śpiew to jego pasja a z zawodu jest fotografikiem. Absolwent Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku, zdobył tytuł z dziedziny fotografii artystycznej. Na swoim koncie fotograficznym ma bardzo liczne wystawy autorskie prezentowane w całym kraju i za granicą oraz liczne wernisaże zbiorowe .Debiutował w śpiewaniu podczas Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu .      Tańczy w Zespole Pieśni i Tańca „Łomża” .Jest współorganizatorem  Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich :”Łomża Ja i Ty”.

15.05.2017 poniedziałek  g. 14.00

Spotkanie  Koła Lekarzy Emerytów Okręgowej Izby Lekarskiej.

W programie spotkania:

PIOSENKI RETRO I ROMANSE”  recital Maćka Klocińskiego.

Maciej Klociński – doktorant na kierunku literaturoznawstwo UKSW w Warszawie. Artysta estradowy, muzyk, wokalista, popularyzator i wykonawca piosenek retro i rosyjskich-cygańskich romansów, konferansjer. Laureat Międzynarodowych Konkursów i Państwowych Nagród, m.in.: „Złotego Liścia Retro” 2013’, Międzynarodowego Konkursu Młodych Wykonawców Rosyjskiego Romansu „Romansiada 2015” w Moskwie, Nagrody Specjalnej Ministerstwa Kultury Rosyjskiej Federacji i Fundacji Kulturowego Dorobku im. Ałły Bayanowej „Za oddanie rosyjskiemu romansowi”, Nagrody Specjalnej Małżonki Prezydenta RP Marii Kaczyńskiej. Juror Międzynarodowego Konkursu „Kultura Romansu” fundacji Diamentowy Głos im. Anny German. Ambasador Fundacji Kulturowego Dorobku im. Ałły Bayanowej w Polsce

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

24.05.2017 środa  g.18.00

„POLESIA CZAR” –  opowieść o krainie bagien.

Prelekcję i prezentację multimedialną prowadzi Katarzyna Węglicka

Leśniczówka generała de Wiarta, posiadłości Radziwiłłów, polskie ślady, pryklady i naruby, obrzęd dziadów na poleskich bagnach, strefa czarnobylska i trudna współczesność, wreszcie wspaniała przyroda utrwalana w obiektywach aparatów i na płótnach. Co pozostało z dawnego  Polesia? Czy można jeszcze zobaczyć sławne “knieje i moczary”? Czy świat z powieści Marii Rodziewiczówny odszedł już w zapomnienie? Gdzie szukać prawdziwego Polesia znanego z legendarnej piosenki “Polesia czar”? Odpowiedź na powyższe pytania znajdziecie Państwo podczas prelekcji.

31.05.2017 środa  g. 18.00

SETNA ROCZNICA OBJAWIEŃ FATIMSKICH”.

Temat przedstawi Kazimierz Kwasiborski, organizator wielu wyjazdów pielgrzymkowych do Fatimy, również dla lekarzy.

07.06.2017 środa g.17.00

WOLFFIANA – doroczne święto Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego.

12.06.2017   poniedziałek g.14.00

Spotkanie  Koła Lekarzy Emerytów Okręgowej Izby Lekarskiej.

W programie spotkania:

„WHEN I’M 64” koncert .Tytułem znanej piosenki zespołu „The Beatles” zapraszamy na występ amatorskiego zespołu The Silver City Singers z Aberdeen, miasta  w północno-wschodniej Szkocji. Chór powstał wiosną 2012 r. Śpiewają accapella w układzie 4-głosowym.Śpiewają o miłości, w repertuarze chóru mają wiele utworów będących światowymi przebojami z lat 50, 60 i 70-tych.…uprawiamy gatunek barber shop, który w Polsce jest raczej mało znany, ale bardzo popularny jest w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej, Australii i Nowej Zelandii.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

30.06.2017 piątek g.11.30

Spotkanie Sekcji Historycznej PTL i Koła Historycznego TLW.

Prof. Zbigniew Izdebski : „Życie seksualne Polaków .Raport 2016 r.

Spotkania Koła Seniorów Roku Akademickiego 1946/1951 TLW odbywają się w każdy pierwszy wtorek każdego miesiąca.

We wtorki w godz. 11.00-16.00 zapraszamy na towarzyskie rozgrywki brydżowe.

Bliższe informacje – tel.: 602 639 916 (Ewa Warelis), 22 823 96 83.

Przewodniczący Komisji Klubowej

Dr n. med. Adam Czarnecki