4 stycznia 2017

Wydarzenia w warszawskim Klubie Lekarza w styczniu i w lutym 2017 r.

11.01.2017 środa  g.16.00

„BARCELONA –   kulturalna stolica Hiszpanii o bogatej architekturze modernistycznej ,corocznie odwiedzana przez miliony turystów z całego świata. Prelekcję i prezentację multimedialną poprowadzi Andrzej Maracewicz , dziennikarz, należący do Stowarzyszenia Dziennikarzy-Podróżników „Globtroter”, podróżnik, autor wielu reportaży turystycznych, właściciel Biura Turystyki „Maraton Travel” .

16.01.2017 poniedziałek  g.14.00

Spotkanie  Koła Lekarzy Emerytów Okręgowej Izby Lekarskiej.

W programie spotkania:

„KOCHAM ŚWIAT” recital  Joanny Rawik ( piosenkarka, aktorka, pisarka).

Przy fortepianie Andrzej Płonczyński. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Joanna Rawik – niezwykle popularna piosenkarka, koncertująca w kraju i za granicą. Wielokrotna laureatka nagród na Krajowych Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu, nagrywała płyty i audycje radiowe, występowała w filmach i serialach telewizyjnych, autorka książek biograficznych m.in. o Edith Piaf, Wandzie Wiłkomirskiej, autobiograficznej „Kocham świat: wspomnienia z piosenką”.

18.01.2017 środa  g. 16.00

„ ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA, ZNACZENIE KWASÓW TŁUSZCZOWYCH  OMEGA-3 I WITAMINY D 3- wykład mgr Magdaleny Bujnowskiej.

Mgr dietetyki Magdalena Bujnowska ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. W swojej wieloletniej praktyce zawodowej zajmowała się: działalnością naukowo-badawczą oraz udzielaniem indywidualnych porad dietetycznych i opracowywaniem planów żywieniowych osobom w różnym wieku zdrowym, z nadwagą, otyłością, z różnymi jednostkami chorobowymi oraz sportowcom. W chwili obecnej związana jest z firmą Oleofarm, w której jest konsultantem dietetycznym

Dla każdego uczestnika spotkania przewidziany upominek firmy Oleofarm.

25.01.2017 środa g. 16.00

„WIERSZE TAKIE SOBIE I INNE „ spotkanie autorskie z BOHDANEM JAKUBOWSKIM. Oprawa muzyczna: Marek Tomczak.

Bohdan Jakubowski – ur. w  1932 r. w Warszawie, absolwent Wydz. Geodezji i Kartografii P.W. Po studiach pracował pięć lat w Maroku, tam ukończył 4-letni kurs języka francuskiego.  Po powrocie do kraju przez ponad 18 lat tłumaczył francuskie teksty techniczne i redagował Biuletyn Informacyjny, prezentujący nowości francuskiej nauki i techniki. Za zasługi w propagowaniu osiągnięć francuskiej myśli naukowej i technicznej  został uhonorowany przez rząd Republiki Francji – Kawalerskim Orderem Zasługi. Na podstawie wspomnień z pobytu w Maroku napisał opowiadanie „Zegarek”, które otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie literackim ogłoszonym przez Program I Polskiego Radia Publikował też w mies. „Poznaj Świat” .Będąc już na emeryturze , zainspirowany twórczością poetycką Hanny Łochockiej   (jest jej siostrzeńcem) – zaczął zapisywać swoje wiersze i wierszyki takie sobie i inne… ,których znakomita większość wypełniła trzy tomiki „Wierszy takich sobie i innych… noszących podtytuły:” Nasza współczesność” ,”Igraszki słowne” oraz „Między nami zwierzętami” .

27.01.2017 piątek g. 11.30

Spotkanie Sekcji Historycznej PTL i Koła Historycznego TLW.

„Terapia słowem” prof. Ewa Lewandowska- Tarasiuk.

Promocja książki „Terapia słowem”, poprowadzi prof. Bibiana Mossakowska.

01.02.2017 środa g.16.00

„ZOSTAŃ  Z NAMI MELODIO!”–koncert.

Występują: Anna Marciniak ( mezzosopran),Maria Popławska (sopran),

Ignacy Olszewski (tenor).Przy fortepianie Ewa Michalak.

08.02.2017 środa g.16.00

„SPACER PO URANOWIE spotkanie z poezją Marcina  Królikowskiego.

Marcin Królikowski –  menager bankowy, pasjonat literatury pięknej, a zwłaszcza poezji, kolekcjoner i poszukiwacz zabytków .

Oprawa muzyczna spotkania :Roman Ziemlański (gitara klasyczna).

15.02.2017 środa  g.16.00

„U ALI NA URODZINACH” spektakl „Teatrzyku A’la Kabaret”  z Domu Kultury Śródmieście w Warszawie.

20.02.2017 poniedziałek g.14

Spotkanie  Koła Lekarzy Emerytów Okręgowej Izby Lekarskiej.

W programie spotkania: „PRÓBA U POLI NEGRI” monodram w wyk. Barbary Rybałtowskiej. Przy fortepianie: Paweł Olszewski. Barbara Rybałtowska – pisarka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, aktorka, malarka.Największym dokonaniem pisarskim jest kilkutomowa „Saga” – losy rodzinne wpisane w burzliwą historię Polski XX w. Ponadto jest autorką innych powieści, biografii,  m.in. Barbary Brylskiej, Barbary Wrzesińskiej, Stefana Rachonia. Jako autorka piosenek kojarzona najbardziej z piosenką „Nie warto było” z repertuaru Reginy Pisarek. Autorka sztuk teatralnych: „Próba u Poli Negri” ,”Fantazyja Rybałtowska (sztuka nawiązująca do staropolskiej tradycji Rybałtów).W przygotowaniu spektakl o Mirze Zimińskiej. Życiorys Barbary Rybałtowskiej jest pełen działań twórczych i artystycznych, na swoim koncie ma też 7 –letni epizod pracy w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze” .

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych spektaklem.

24.02.2017 piątek  g.11.30

Spotkanie Sekcji Historycznej PTL i Koła Historycznego TLW.

Spotkania Koła Seniorów Roku Akademickiego 1946/1951 TLW odbywają się w każdy pierwszy wtorek każdego miesiąca.

We wtorki w godz. 11.00-16.00 zapraszamy na towarzyskie rozgrywki brydżowe.

Bliższe informacje – tel.: 602 639 916, 22 823 96 83.

Przewodniczący Komisji Klubowej
Dr n. med. Adam Czarnecki

Towarzystwo Lekarskie Warszawskie
Klub Lekarza, ul. Raszyńska 54, 02-032 Warszawa, tel.: 22 823 96 83; 22 822 23 42