28 lutego 2017

Spektakle „Alicja w Krainie Czarów” i „Kariera Nikodema Dyzmy” – promocja dla członków OIL w Warszawie

4 marca w Teatrze Syrena odbędzie się premiera bajki „Alicja w Krainie Czarów”. Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego wyjątkowego  dnia  razem  z  nami.  W  związku  z  ogromnym  zainteresowaniem  naszą  nową  produkcją postanowiliśmy udostępnić do sprzedaży  bilety na premierę. Dla gości premierowych przygotujemy słodką niespodziankę oraz upominki nawiązujące do bajki.

Spektakl premierowy 4 marca godz. 14:00
na hasło Okręgowa Izba Lekarska bilety w cenie 80 zł za jedno miejsce (regularna cena 100 zł)
Obowiązuje telefoniczna / mailowa rezerwacja miejsc.
Alicja w Krainie Czarów
Lewis Caroll
Reżyseria Magdalena Miklasz
W  inscenizacji  Magdy  Miklasz  Alicja  jest  współczesną  nam dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa  Carolla.  Wędruje  ona  po  onirycznej,  abstrakcyjnej rzeczywistości,  skonstruowanej  niczym  budowla  z  klocków.  Na każdym  etapie  swojej  podróży  spotyka  osobliwe  postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Fascynują ją, drażnią,
śmieszą, ale też  inspirują. Każda z nich  ukazana jest w  zupełnie różnym    estetycznie  świecie  i  przedstawiona  za  pomocą odmiennych gatunków teatralnych (co stanowi element edukacyjny dla młodych widzów).
Podróż  Alicji  jest  podświadomym  poszukiwaniem  siebie,  próbą rozpoznania  własnych  pragnień  i  konfrontacją  z  otaczającym światem na płaszczyźnie snu.
„Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Syrena to spektakl złożony ze zjawiskowych  obrazów,  wykorzystujący  różnorodne    gatunki
teatralne i muzyczne  (muzykę do przedstawienia skomponowała Gaba  Kulka,  bazujący  na  surrealistycznym    poczuciu  humoru, inspirowany filmami  Tima  Burtona  i  jedną  z  najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku –„Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka.
Występują: Lena Krawczyk, Anna Antoniewicz, Emilia Konarska, Agnieszka Makowska, Anna Stela, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski, Adrian Budakow, Przemysław Glapiński, Michał Konarski, Piotr Siejka.
Czas trwania:
1,5 godziny

17 , 18 marca, godz. 19:00
Na hasło Okręgowa Izba Lekarska bilety w cenie 50 zł za jedno miejsce
„Kariera Nikodema Dyzmy”
Tadeusz Dołęga – Mostowicz
Odważna  i  celna  satyra  na  skorumpowane  i  cyniczne  elity  polityczne dwudziestolecia  międzywojennego  miała  być  odwetem  autora na władzach sanacyjnych. Wydawało się, że książka o bezrobotnym urzędniku pocztowym z prowincji będzie jedynie osobistą zemstą za samosąd. Nikt wówczas nie przypuszczał, że opowieść o karierze politycznej prostaka i ignoranta będzie cieszyć  się  tak  wielkim  powodzeniem  i  pozostanie  aktualna  przez  kolejne dekady.
Występują: Przemysław Bluszcz (Nikodem Dyzma) Emilia Komarnicka/  Karolina Michalik(Nina),Anna Terpiłowska(Mańka) Marta Walesiak/ Barbara Melzer(Lala) Piotr Siejka (Kunicki), Przemysław Glapiński (Żorż),Jacek Zawada(Krzepicki), Jacek Pluta(Wareda), Albert Osik (Jaszuński), Michał Konarski (Boczek),Wiktor Korzeniowski(Goniec)
Czas trwania:
(1 przerwa)