28 września 2017

XXII Mistrzostwa Polski Lekarzy w brydżu sportowym

1. XXII Mistrzostwa Polski Lekarzy odbędą się w Warszawie w Centrum Sportów Umysłowych przy ul. Polinezyjskiej 10 w dniach 4-5.11.2017 r.
    2. Zawody odbędą się przy współudziale WZBS w ramach Mistrzostw Mazowsza. Wszystkie turnieje mają formułę otwartą.
    3. Mistrzostwa odbędą się pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej. Współorganizatorem Mistrzostw są Okręgowe Izby Lekarskie – Warszawska oraz Kujawsko-Pomorska.
    4. Turnieje odbywają się zgodnie z regulaminem PZBS.
    5. Obowiązuje zakaz systemów wysoce sztucznych.
    6. Wszelkie sprawy nieobjęte regulaminem rozstrzyga organizator.
    7. Wpisowe do każdego turnieju wynosi 30 zł od osoby, dla członków PZBS 25 zł, członkowie PZBS (ulgowe) – 20 zł. Ulgowe wpisowe przysługuje jedynie zawodnikom z opłaconą składką PZBS i prawem do zniżek wg standardów PZBS (adnotacja „przysługują zniżki” w systemie MSC CEZAR).
    8. W każdym z turniejów zostaną wyłonieni: 3 najlepsi zawodnicy lekarze – w turnieju indywidualnym, 3 najlepsze pary lekarskie – w turniejach par na zapis maksymalny (max) oraz na punkty meczowe (imp), które uzyskają tytuły Mistrza oraz I i II Wicemistrza Polski Lekarzy.
    9. W klasyfikacji Mistrzostw Polski Lekarzy uwzględnieni będą tylko lekarze, pary lekarskie(dwóch lekarzy w parze uczestniczących w turniejach par na maxy i impy).
    10. Nagrody – zgodnie z regulaminem PZBS. Zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymają medale, puchary i dyplomy oraz upominki.
    11. W klasyfikacji generalnej uwzględnione zostaną wyniki z turnieju indywidualnego, turniejów par (na maxy oraz impy). Lekarze otrzymują punkty do klasyfikacji generalnej także gdy grali w parze z partnerem nie będącym lekarzem w turniejach na maxy i impy.

Zwycięzcy wśród Pań i Panów zdobędą tytuł najlepszego lekarza Mistrzostw Polski i otrzymają puchary, dyplomy i upominki.

Zakończenie Mistrzostw – wręczenie medali, dyplomów, pucharów i nagród nastąpi podczas uroczystej ceremonii zakończenia Mistrzostw, która odbędzie się w sobotę 4 listopada o godz. 21.00 (po zakończeniu turnieju par na maxy).

Program zawodów:

3 listopada r. (piątek):

godz.: godz.: 17:30 Turniej indywidualny

4 listopada 2017 r. (sobota):

godz.: 11:00 – Turniej na punkty meczowe

godz.: 16:00 – Turniej na zapis maksymalny