29 września 2017

Inwestycje społeczne ZDROWIE+ konferencja OIL w Warszawie

logo-ZdrowiePlus-3Przestańmy traktować zdrowie jako koszt – zacznijmy traktować wydatki na zdrowie jako inwestycję. Takie jest przesłanie międzynarodowej konferencji, którą 21 listopada 2017 r. organizuje Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. Efektywna organizacja, racjonalne wydatki, realne oszczędności  – to tylko niektóre wątki planowanych obrad,  składające się na ideę ZDROWIE+, nawiązującą do społecznych programów wprowadzanych w ostatnich latach.

Wśród wykładowców konferencji „Inwestycje społeczne ZDROWIE+” są m. in. Kjeld Møller Pedersen z Danii, profesor ekonomii i polityki zdrowia Center of Health Economics Research, COHERE Syddansk Universitet/University of Southern Denmark, prof. Romuald Krajewski, wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej, dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia. Wśród zaproszonych gości – wiele znanych postaci ze świata nauki, przedstawicieli rządu, organów przedstawicielskich, instytucji zdrowotnych i ubezpieczeń społecznych.

W planie konferencji jest omówienie modelu narodowej/upaństwowionej służby zdrowia, jej definicja, prezentacja na przykładzie stosowanym w Danii. Uczestnicy zapoznają się z nim dzięki profesorowi Kjeldowi Pedersenowi. Krytycznej analizie modelu upaństwowionej służby zdrowia w kontekście polskich uwarunkowań poświęcone będzie wystąpienie prof. Romualda Krajewskiego, wiceprezesa Naczelnej Izby Lekarskiej oraz debata z udziałem zaproszonych ekspertów. Do alternatywnej koncepcji oraz strategii zdrowia jako inwestycji społecznej wprowadzi uczestników dr Małgorzata Gałązka-Sobotka. Następnie odbędzie się debata ekspercka. Po niej przyjdzie czas na przedstawienie konkretnych projektów rozwiązań i optymalizacji pod hasłem „Zdrowie+”.

Podsumowaniem konferencji będzie przyjęcie założeń projektu „Inwestycje społeczne Zdrowie+”.

Na stronie Okręgowej Izby Lekarskiej opublikujemy wkrótce szczegółowy program konferencji.

Tagi: ,

Wszystkie kategorie