28 sierpnia 2018

XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy i innych Profesji Ochrony Zdrowia w Ringo

XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy odbędą się w Warszawie, 8 września 2018 r. (sobota) w godz. 12:00-15:00.

Zawody rozegrane zostaną na Stadionie GKS „Świt” przy ul. Oświatowej 12 w pobliżu Placu Kasztelańskiego na Jelonkach.

Nagrodami są medale Naczelnej Izby Lekarskiej, dyplomy oraz puchary Okręgowej Izby Lekarskiej i kółka ringo.

Na tym samym boisku w tym dniu odbędzie się XVII Memoriał im. Włodzimierza Strzyżewskiego w ringo. Rozpoczęcie Memoriału odbywa się jak corocznie – na cmentarzu – złożenie kwiatów o godzinie 7.15, następnie – Msza św. o godzinie 8.00 w kościele p.w. Św. Jozafata przy ul. Powązkowskiej 59 (d. Kościół Garnizonowy).

Ceremonia otwarcia Memoriału o 9.30, rozpoczęcie gier pojedynczych o 10.00,  gier podwójnych –  o 14.30. Zakończenie o 17.00. Zawody odbędą się w 16 kategoriach wieku i płci (od 7 roku życia do 80+).

Patronem Memoriału jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, organizatorem Polskie i Warszawskie Towarzystwo Ringo przy współpracy Urzędu Gminy Bemowo. Fundatorem pucharów dla najstarszych kategorii mężczyzn jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich.

GRAĆ W RINGO MOŻE KAŻDY, STĄD FRANCUSKA GAZETA SPORTOWA „l’Equipe” nazwała polskie ringo: ESPERANTEM ŚWIATOWEGO SPORTU – NAJBARDZIEJ DEMOKRATYCZNYM SPORTEM ŚWIATA.

Zgłoszenia przyjmuje przewodnicząca Lekarskiego Klubu Ringo Krystyna Anioł-Strzyżewska tel.: 600-362-792 lub 0-22-638-87-15 całodobowo (z możliwością nagrania informacji), e-mail: krystynaaniol27@gmail.com lub Komisja Kultury, Sportu i Turystyki OIL w Warszawie d.jarosz@oilwaw.org.pl

OSTATNIA AKTUALIZACJA 30 SIERPNIA 2018 R.; KJ

Wszystkie kategorie