4 października 2019

XVIII Mistrzostwa Polski Lekarzy i Innych Profesji Ochrony Zdrowia w Ringo

Zawody sponsorowane przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie, Naczelną Izbę Lekarską oraz Polskie Towarzystwo Ringo zostały rozegrane 7 września w Warszawie. Odbyły się równolegle z 18. Memoriałem im. Włodzimierza Strzyżewskiego w Ringo.

Wyodrębniono kilka grup wiekowych, również – co warto podkreślić – grupę superseniorów. Zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczono puchary, medale i unikatowe dyplomy, a także kółka do ringo.

Reprezentanci OIL w Warszawie zostali zwycięzcami w poszczególnych kategoriach: Alesia Venhura (w kategoriach Młode Lekarki i Dwójki Mieszane), Krystyna Anioł-Strzyżewska (w kategorii Superseniorki) oraz Beata Domańska wraz z Alesią Venhurą (w kategorii Trójki).

Wystąpili reprezentanci czterech okręgowych izb lekarskich, byli też zawodnicy z Niemiec. W punktacji łącznej, ustalanej w trybie rankingowym, zwyciężyli przedstawiciele warszawskiej OIL, którzy zdobyli 96 pkt., przed graczami z Pomorskiej OIL (31 pkt.), Dolnośląskiej OIL (21 pkt.) i Śląskiej OIL (15 pkt.). 