14 sierpnia 2020

RPL OIL w Warszawie na prawach strony w procesie lekarza przeciwko ZUS

Rzecznik Praw Lekarza Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie został dopuszczony do postępowania sądowego po stronie lekarza w charakterze organizacji pozarządowej.

Reprezentujący Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie RPL przystąpi do sprawy dotyczącej składek na ubezpieczenie społeczne z powództwa lekarza przeciwko ZUS.

To kolejny raz, kiedy RPL Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie wystąpi w sprawie w takim charakterze. Na początku tego roku Rzecznik został dopuszczony do postępowania w sprawie przeciwko jednemu z mazowieckich szpitali z powództwa lekarza, któremu wypowiedziano umowę o pracę w ramach rezydentury.

Działania Rzecznika Praw lekarza wynikają z przekonania, że istotnym jest, aby w kwestiach ważnych dla zawodu lekarza i lekarza dentysty, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych interesów środowiska lekarskiego Okręgowa Izba Lekarska wchodziła do postępowań sądowych.

Postanowienie sądu z 10 sierpnia 2020 r.