20 stycznia 2022

Relacja z wieczoru poetyckiego w Klubie Lekarza

Miłośnicy poezji należący do OIL w Warszawie spotkali się 1 grudnia podczas organizowanego przez Komisję ds. Kultury ORL, wieczoru poetyckiego w Klubie Lekarza przy ul. Raszyńskiej. Wydarzenie stało się okazją do zaprezentowania przez lekarzy własnej twórczości poetyckiej oraz podsumowań związanych ze wspólnie podejmowanymi przez OIL i WTL inicjatywami na rzecz środowiska lekarskiego.

Wszystkich zebranych przywitał prezes Warszawskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. Jerzy Jurkiewicz. W swoim przemówieniu wyraził zadowolenie ze współpracy z OIL oraz nadzieję na wspólne podejmowanie wielu prolekarskich przedsięwzięć w przyszłości.

„To wasz dom, dom wszystkich lekarzy. Chcę, aby był miejscem interesujących spotkań i integracji środowiska lekarskiego” – podkreślił prof. Jurkiewicz.

Wiceprezes ORL Tomasz Imiela podziękował zaś Komisji ds. Kultury za pracę i zaangażowanie, mimo trudnego okresu pandemicznego, w organizację wielu wydarzeń promujących twórczą działalność lekarzy. Wręczył również dyplomy laureatom Konkursu Literackiego „O złote pióro Asklepiosa”.

Bożena Hoffman, przewodnicząca komisji, podkreśliła ważną rolę obecnego podczas wieczoru literackiego Marka Wawrzkiewicza, prezesa Związku Literatów Polskich, który sprawował opiekę merytoryczną podczas warsztatów literackich dla lekarzy zorganizowanych przez Dom Literatury.

W kolejnej części wydarzenia przybyli goście mieli okazję wysłuchać wierszy prezentowanych przez Katarzynę Wierzbicką i Agnieszkę Szymczakowską, laureatki lekarskich konkursów literackich. Główną atrakcją wieczoru była zaś recytacja dr. Grzegorza Ostrowskiego, który przedstawił swoje starsze i nowsze utwory oraz nieopublikowane jeszcze wiersze, które znajdą się nowym tomiku poety-lekarza pt. „Pieśni zbieraczy rosy”.

Odczytowi utworów towarzyszył kwartet smyczkowy, wykonując między czytanymi wierszami utwory Haydna, Bacha, Handla i Pachelbela.

Wszystkie kategorie