16 maja 2022

Konferencja: „Aby rodzina mogła być razem – rola bliskości rodziny w czasie pobytu dziecka w szpitalu” (1.06.2022 online)

Z okazji 20-lecia Fundacji 1 czerwca 2022 r. odbędzie się konferencja pod hasłem „Aby Rodzina mogła być razem” – rola bliskości rodziny w czasie pobytu dziecka w szpitalu. Tytuł konferencji nawiązuje do pojęcia Family-Centered Care, z podręczników i opracowań do pediatrii. Fundacja podsumuje wyniki lat pracy nad poprawą warunków pobytu dzieci i ich rodziców podczas leczenia w szpitalach, pokaże najlepsze światowe modele Family-Centered Care oraz spojrzy na problem oczami dzieci–pacjentów i rodziców.

Idea „Aby rodzina mogła być razem” polega na tworzeniu przestrzeni, zarówno infrastrukturalnej jak i emocjonalnej, do zadbania o wszystkie potrzeby małego pacjenta i jego najbliższych.

Konferencja skupi zarówno środowisko medyczne, samorządowe, jak i przedstawicieli organizacji NGO wokół dyskusji o potrzebie realizowania nowoczesnej, prorodzinnej opieki zdrowotnej w czasie leczenia dziecka w szpitalu.

Grono zaproszonych ekspertów zaszczyci Beverley H. Johnson, jedna z dwóch najbardziej doświadczonych osób w tym obszarze w Stanach Zjednoczonych, ekspertka z 30-letnią praktyką. Prezes Zarządu Institute for Patient and Family-Centered Care, autorka licznych opracowań, programów, doradczyni szpitali i organizacji pacjenckich.

Doświadczenie Polski i Niemiec połączy naukowym mostem Agata Misera, psychiatra, publicystka, poruszająca tematy związane z rozwojem oraz zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, tłumaczka artykułów i książek o tematyce medycznej.

Tomasz Pochwat z firmy Veolia Polska, inżynier, koordynator wdrożenia, przedstawi prezentację o projektowaniu nowoczesnych obiektów użyteczności publicznej z użyciem wszystkich dostępnych źródeł energii. Opowie o zielonej zmianie i dlaczego jest ona ważna właśnie w czasie projektowania rozwiązań w nowych szpitalach.

Fundację będzie reprezentować wybitny pediatra, prof. Adam Jelonek, ekspert ubiegłorocznej konferencji Family-Centered Care na Ukrainie, Honorowy Prezes Fundacji i mentor, legenda starań o otwarcie szpitali dziecięcych dla rodziców.

Więcej informacji i rejestracja.

Wszystkie kategorie