19 stycznia 2023

Zasady uczestnictwa w programie szczepień ochronnych dla lekarzy OIL

Uchwałą z 25 maja 2022 roku Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie wyraziła zgodę na przekazanie do 187 500 zł netto na realizację zwycięskich projektów, zgłoszonych w ramach Lekarskiego Budżetu Partycypacyjnego. Na ostatnim posiedzeniu przed wakacjami (6.07.2022) rada podjęła zaś uchwałę o przekazaniu środków pieniężnych na projekt dofinansowania szczepień ochronnych dla lekarzy OIL w Warszawie oraz określiła zasady przyznania refundacji.

Przypomnijmy, w gronie zwycięskich lekarskich propozycji znalazły się: Dofinansowanie szczepień ochronnych dla członków OIL w Warszawie przeciwko WZW A, HPV, meningokokom, pneumokokom i innych szczepień zalecanych dorosłym, Małgorzaty Warszawskiej-Sochy; Diagnostyka różnicowa niewydolności oddechowej – podstawy ultrasonografii płuc w wymiarze praktycznym, Piotra Grabskiego; „Orkiestra Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie” – integracja przez muzykę, Krzysztofa Moczarskiego oraz Kurs podstaw USG u dzieci dla lekarzy specjalizujących się w pediatrii i gastroenterologii dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM, Natalii Bilińskiej. Więcej informacji na temat zwycięskich projektów.

Na realizację wymienionych pomysłów OIL w Warszawie przeznaczy do 187 500 zł netto. Z czego 100 000 zł netto izba przekaże na sfinansowanie programu autorstwa Małgorzaty Warszawsiej-Sochy. Rada uchwaliła również zasady refundacji szczepień ochronnych dla lekarzy OIL w Warszawie w ramach zwycięskiego projektu. Warunkiem otrzymania dopłaty — w ustalonej przez ORL wysokości do 250 zł — jest złożenie wniosku o przyznanie dofinansowania. Dokument należy dostarczyć do izby nie później niż trzy miesiące od dnia przyjęcia ostatniej dawki szczepienia. Wniosek do wypełnienia zamieszczamy w linku do pobrania. O przyznaniu środków decyduje kolejność zgłoszeń. Refundacja będzie przyznawana do wyczerpania funduszu przeznaczonego na realizacje programu.

Pliki do pobrania: