20 grudnia 2017

rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją sesji Konferencji Stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w Rzeczpospolitej Polskiej

Dotyczy: projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją sesji Konferencji Stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w Rzeczypospolitej Polskiej

Projektowana ustawa ma stworzyć warunki, które umożliwią właściwą organizację dwudziestej czwartej sesji Konferencji Stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych
w sprawie zmian klimatu (UNFCCC COP24), czternastej sesji Konferencji Stron służącej jako spotkanie Stron Protokołu z Kioto (CMP14) oraz wznowionej pierwszej sesji Konferencji Stron służącej jako spotkanie Stron Porozumienia paryskiego (CMA1.3). Ponadto, projekt ma uregulować warunki do pełnienia przez Rzeczpospolitą Polską funkcji Prezydencji Konferencji Stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, Prezydencji Konferencji Stron służącej jako spotkanie Stron Protokołu z Kioto oraz Prezydencji Konferencji Stron służącej jako spotkanie Stron Porozumienia paryskiego w 2018 r. i 2019 r. Planuje się, że Konferencja odbędzie się w Katowicach, w dniach 3-14 grudnia 2018 r.

W planowanej ustawie mają zostać określone szczegółowe rozwiązania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, transportu, w zakresie pełnienia przez Rzeczpospolitą Polską funkcji Prezydencji Konferencji Stron oraz rozwiązań organizacyjno-finansowych.

Jednocześnie projekt ustawy stanowi, że za zapewnienie zabezpieczenia medycznego odpowiadał będzie Wojewoda Śląski poprzez zabezpieczenie świadczeń opieki zdrowotnej na rzecz uczestników Konferencji oraz towarzyszących jej wydarzeń, organizację w miejscu odbywania się Konferencji punktów pomocy medycznej wraz z wykwalifikowanym personelem medycznym oraz powołanie koordynatora zabezpieczenia medycznego dla tego wydarzenia. Realizacja zabezpieczenia medycznego Konferencji ma się odbyć na podstawie umowy zawartej przez Wojewodę Śląskiego z podmiotami wykonującymi działalność leczniczą.

Planuje się, że ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia a obowiązywać będzie do dnia 31 grudnia 2019 r.

Ewentualne uwagi na temat projektu proszę kierować do kol. Aleksandra Kotlickiego – przewodniczącego Komisji Legislacyjnej (na adres r.kalinowska@oilwaw.org.pl).

 

Archiwum

Wszystkie kategorie