Organizuje kurs dla lekarzy i lekarzy dentystów
członków OIL w Warszawie , OIL w Szczecinie, OIL w Bydgoszczy
Temat:              LEKARZ A PRAWO: Lekarz wobec Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej i Sądu Lekarskiego


Miejsce:           on-line


Termin:            2023-11-09


Godziny:          19.00-20.00


Wykładowca:   mec Radosław Tymiński


Punkty edukacyjne za udział:            1


Opłata za kurs/konferencję: 0.00

                                                                                                                    

 

Opis:

LEKARZ A PRAWO: Lekarz wobec Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej i Sądu Lekarskiego

Zapraszamy lekarzy na webinar, który przybliży proces stawania przed Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej oraz Sądem Lekarskim. Omówimy ścieżkę i postępowania, wyjaśniając, kto, kogo i kiedy może zgłosić do powyższych organów. Zwrócimy uwagę na mediacje jako alternatywę dla tradycyjnych postępowań sądowych, wskazując, jak skutecznie wykorzystać je w praktyce lekarskiej. Podkreślimy znaczenie odpowiednich zapisów w dokumentacji medycznej, które mogą pomóc uniknąć konfliktów prawnych. Na koniec poruszymy temat granic reklamy i obecności lekarzy w mediach społecznościowych w świetle Kodeksu Etyki Lekarskiej. Dołącz do nas, aby działać z pełnym przekonaniem o prawidłowości swoich decyzji w kontekście odpowiedzialności zawodowej i obecności w mediach.

Szczegółowe zagadnienia dotyczące powyższego tematu, które powinny zostać poruszone na spotkaniu można przekazać podczas zapisu na szkolenie za pomocą dedykowanej części formularza rejestracyjnego.


wykładowca - Doktor habilitowany nauk prawnych, radca prawny, ekspert ds. legislacji i członek Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. Specjalizuję się w obronie lekarzy we wszelkich sprawach sądowych (karnych, cywilnych, zawodowych) oraz w obsłudze prawnej podmiotów leczniczych i praktyk lekarskich. Prowadzi szkolenia dla lekarzy w formie wykładów i warsztatów. Łączy działalność naukową z praktyką zawodową.

 

 

Zapisy odbywają się wyłącznie poprzez formularz elektroniczny znajdujący się pod niżej wskazanym linkiem:

LISTA ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA


Jednocześnie informujemy, że o udziale w tym wydarzeniu edukacyjnym decyduje kolejność zgłoszeń 

Liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin