Organizuje kurs dla lekarzy i lekarzy dentystów
członków OIL w Warszawie , OIL w Szczecinie, OIL w Bydgoszczy
Temat:              Prawa pacjenta - najczęstsze naruszenia i postępowania przed Rzecznikiem Praw Pacjenta


Miejsce:           on-line


Termin:            2024-03-14


Godziny:          19:00 - 20:30


Wykładowca:   mec. Tomasz Młynarski


Punkty edukacyjne za udział:            2


Opłata za kurs/konferencję: 0.00

                                                                                                                    

 

Opis:

Serdecznie zapraszamy lekarzy zainteresowanych tematyką praw pacjenta na webinar, który przybliży najczęściej spotykane naruszenia tych praw w praktyce medycznej. Omówimy konkretne przypadki, wskazując na potencjalne pułapki i błędy, które mogą prowadzić do konfliktów z pacjentami. Skupimy się na postępowaniach przed Rzecznikiem Praw Pacjenta, przedstawiając procedury, możliwe konsekwencje oraz wskazówki, jak skutecznie reagować na zgłoszenia i skargi. Webinar dostarczy praktycznej wiedzy, która pomoże lekarzom lepiej rozumieć i respektować prawa pacjentów, minimalizując ryzyko konfliktów i naruszeń. Dołącz do nas i działaj z pełnym przekonaniem o prawidłowości swoich decyzji w kontekście praw pacjenta.

Szczegółowe zagadnienia dotyczące powyższego tematu, które powinny zostać poruszone na spotkaniu można przekazać podczas zapisu na szkolenie za pomocą dedykowanej części formularza rejestracyjnego.

Radca prawny specjalizujący się w prawie medycznym, ubezpieczeniowym i administracyjnym oraz kwestiach związanych z odpowiedzialnością odszkodowawczą. Dyrektor Departamentu Świadczeń Kompensacyjnych w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta. Członek Rady Przejrzystości przy Prezesie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Rady Funduszu Medycznego przy Ministrze Zdrowia. Wykładowca na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kilku zakładach ubezpieczeń oraz w Biurze Rzecznika Ubezpieczonych i Biurze Rzecznika Finansowego. Autor wniosków o podjęcie przez Sąd Najwyższy uchwał dotyczących istotnych zagadnień prawnych z zakresu odpowiedzialności odszkodowawczej, a także licznych publikacji prawniczych.

Dodatkowo, po zakończeniu kursu będzie można ubiegać się o zwrot części kosztów od Izby w związku z programem refundacji doskonalenia zawodowego dla lekarzy i lekarzy dentystów/członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
W praktyce: warto wziąć fakturę imienną za to szkolenie.

 

 

Zapisy odbywają się wyłącznie poprzez formularz elektroniczny znajdujący się pod niżej wskazanym linkiem:

LISTA ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA


Jednocześnie informujemy, że o udziale w tym wydarzeniu edukacyjnym decyduje kolejność zgłoszeń 

Liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin