9 lutego 2018

Spotkanie Koła Lekarzy Emerytów Okręgowej Izby Lekarskiej

19.02.2018 r. (poniedziałek) g. 14.00

spotkanie  Koła Lekarzy Emerytów Okręgowej Izby Lekarskiej w Klubie Lekarza.

W programie spotkania:

„JESTEM JULIĄ. W hołdzie Halinie Poświatowskiej” – spektakl poetycko-muzyczny przygotowany przez Beatę Mączewską (scenariusz i reżyseria) i Romana Ziemlańskiego (oprawa muzyczna).

Beata Zuzanna Mączewskapedagog i poetka. Autorka tomików poetyckich: „Jestem silna i krucha zarazem”( 2008)„Porozmawiajmy na temat” ( 2010) , „Trzecia odsłona” (2012) i „Zanim zgaśnie płomień świecy” (2016). Swoje wiersze publikuje też na Facebooku. Niektóre z nich ukazały się w antologiach grupy  „Pisz i czytaj wiersze”. Od  2012  roku współpracuje z Teatrem Stygmator w Krakowie  . Od 2016 roku współpracuje z wirtuozem gitary klasycznej Romanem Ziemlańskim, z którym opracowała dwa projekty poetycko- muzyczne.

Roman Ziemlański wirtuoz gitary, balladzista,  kompozytor, aranżer. Mistrz akompaniamentu, twórca własnego rozpoznawalnego stylu opartego na klasyce gitarowej i flamenco.  Jeden z „Wielkiej Trójki” znakomitych polskich gitarzystów (Henryk Alber, Janusz Strobel, Roman Ziemlański. Pracował: ze Sławą Przybylską, Anną German, Marią Fołtyn, Niną Andrycz, Haliną Frąckowiak, Wojciechem Siemionem, Tadeuszem Łomnickim, Jonaszem Koftą, Barbarą Dziekan, Waldemarem Koconiem i in.

Wszystkie kategorie komunikatów