28 maja 2022

30-lecie Domu Lekarza Seniora

Uroczystość z udziałem przedstawicieli samorządu lekarskiego, Ministerstwa Zdrowia i środowiska medycznego uświetniła jubileusz 30-lecia Domu Lekarza Seniora im. dr. Kazimierza Fritza.

Jubileuszowe spotkanie z mieszkańcami DLS odbyło się 18 maja. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Aneta Olszak, która kieruje placówką dopiero od końca ubiegłego roku. – Natychmiast dostrzegłam ogromny potencjał intelektualny i osobowościowy mieszkańców Domu, ich wielką potrzebę tworzenia społeczności, przyjaznej, bezpiecznej i zintegrowanej przystani dla ludzi, którzy na to zapracowali całym swoim życiem – powiedziała Aneta Olszak.

Z lekarzami seniorami spotkał się także nowy prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski. Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie reprezentował natomiast Piotr Pawliszak, który przekazał upominek podarowany seniorom przez izbę z okazji rocznicy – huśtawkę ogrodową, która znalazła miejsce w pobliżu tarasu Domu Lekarza Seniora. – Choć prezent ma charakter sezonowy, zapewniam, że jesteśmy z państwem i dla państwa przez cały rok – podkreślił Piotr Pawliszak.

Mieszkańcy Domu Lekarza Seniora mieli ponadto okazję wysłuchać koncertu chóru OIL w Warszawie Medicantus i wziąć udział w bankiecie na świeżym powietrzu, a warto dodać, że jubileuszowa pogoda wyjątkowo sprzyjała świętowaniu.

Z okazji 30-lecia placówki powstała ponadto publikacja autorstwa Barbary Pietrzak, jednej z mieszkanek DLS, podsumowująca trzy dekady istnienia mokotowskiego Domu.

Tagi:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie