16 listopada 2015

Konstanty Radziwiłł ministrem zdrowia

16 listopada prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd z Beatą Szydło na czele. Konstanty Radziwiłł – wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie  i sekretarz Naczelnej Rady Lekarskiej otrzymał w nim tekę ministra zdrowia.

W ostatnich wyborach uzyskał mandat senatora – głosowało na niego 99 875 wyborców.

Od lat opowiada się za zwiększeniem nakładów na publiczną ochronę zdrowia. Deklaruje, że jest zwolennikiem dwóch zasad: wprowadzania zmian w dialogu i planowania decyzji z dużym wyprzedzeniem. Na Forum Rynku Zdrowia ubolewał nad koniecznością pracy podmiotów medycznych w chaosie pospiesznie wprowadzanych zmian.

Jest lekarzem rodzinnym, od lat prowadzi praktykę w Warszawie. W czasach studenckich działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie.

Obronił ponadto pracę doktorską pt. Ocena wielkości efektu placebo w leczeniu chorób alergicznych i astmy na podstawie metaanalizy badań skuteczności wybranych leków.

Jego konikiem są sprawy etyki lekarskiej, jest szefem komisji etyki działającej przy Izbie. Ukończył ponadto podyplomowe Studium Bioetyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Jest też absolwentem podyplomowego Studium Ekonomiki Zdrowia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także kursu na kandydatów na członków rad nadzorczych SSP.

W przeszłości kandydował na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, był prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej.

Jest szczęśliwym ojcem ośmiorga dzieci i powiększającej się gromadki wnucząt.

jw

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie