30 września 2015

Lekarz aresztowany za wyłudzanie refundacji

Na wniosek prokuratury wrocławski sąd aresztował na trzy miesiące lekarza podejrzanego o wypisywanie fałszywych recept i wyłudzenie na ich podstawie leków o wartości przynajmniej 135 tys. zł. Podejrzany sam wykupował refundowane leki i potem je odsprzedawał.

Jak powiedziała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Kalus, lekarz usłyszał zarzut z art. 286 kk, czyli doprowadzenie NFZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i grozi mu za to oszustwo do 8 lat więzienia.

Rzecznik wyjaśniła, że prowadzący we Wrocławiu prywatną praktykę lekarz-obcokrajowiec wypisywał recepty na objęty refundacją NFZ lek onkologiczny, wykorzystując dane osobowe swoich pacjentów, a następnie sam recepty te realizował w aptekach na terenie Wrocławia.

– Przyznał się, że kupił w ten sposób ponad 40 opakowań leków. Bez refundacji jedno opakowanie kosztuje ponad 4 tys. zł, ale na receptę płaci się za nie 3,5 zł. Leki podejrzany odsprzedawał następnie nieustalonej jeszcze osobie za kwotę nie mniejszą niż 500 zł za opakowanie. Dlatego prokuratura wnioskowała o areszt, ponieważ zachodzi obawa matactwa – powiedziała Klaus

PAP 24_24

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie