25 kwietnia 2016

Prezydent podpisał nowelę dot. monitorowania kształcenia pracowników medycznych

Etapowe uruchamianie Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych przewiduje nowela ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, którą – jak poinformowała kancelaria prezydenta w sobotę – podpisał w piątek prezydent.

Zgodnie z ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw System Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych powinien zostać wdrożony 1 maja 2016 r. Nowelizacja – której projekt przygotowali posłowie PiS – zakłada tymczasem, że w tym terminie system zostanie uruchomiony tylko dla diagnostów laboratoryjnych i farmaceutów.

Dla pozostałych grup zawodowych, czyli lekarzy i lekarzy dentystów, ratowników medycznych oraz pielęgniarek i położnych, termin wdrożenia zostanie przesunięty na 1 maja 2017 r.

System Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych ma zintegrować gromadzenie i przetwarzanie danych o organizacji i przebiegu szkolenia personelu medycznego. Ma to umożliwić efektywny przepływ informacji o procesie kształcenia pomiędzy jednostkami.

 

System umożliwi m.in.:

  • monitorowanie przebiegu szkolenia,
  • wsparcie procesów składania i oceny wniosków na specjalizację,
  • gromadzenie informacji na temat kształcenia podyplomowego,
  • oraz wsparcie przeprowadzania egzaminów.

PAP 24_24/ kj

 

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie