1 lutego 2022

Badanie „Lekarz przyszłości”

Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia (IZWOZ) Uczelni Łazarskiego prowadzi ogólnopolskie badanie, którego celem jest stworzenie obrazu modelu pracy polskiego lekarza i lekarki dzisiaj, jednocześnie prognozując jak będzie się on zmieniał w przyszłości.

Ankieta koncentruje się analizie zmian i trendów wpływających na ewolucję systemu pracy lekarza, relacje lekarzy z pacjentami, a także na kompetencjach potrzebnych w nowych warunkach i źródłach satysfakcji i frustracji z pracy.

Celem rozpoczynającego się badania jest stworzenie obrazu modelu pracy polskiego lekarza i lekarki dzisiaj, jednocześnie prognozując jak będzie się on zmieniał w przyszłości. Autorzy badania chcą się również dowiedzieć, w jaki sposób doświadczenia lekarzy z ostatnich miesięcy oraz priorytety i plany na przyszłość wpłyną na relacje lekarzy z pacjentami, rozwój kompetencji umożliwiających pracę w nowych warunkach czy zidentyfikowanie źródeł satysfakcji i frustracji.

 „Pandemia stanowi bezprecedensowe wyzwanie dla sektora ochrony zdrowia. Aby jeszcze lepiej, sprawniej i pewniej dostosować się do stale zmieniającej się rzeczywistości, analiza trendów, wpływających na ewolucję modelu pracy polskiego lekarza i lekarski jest nam potrzebna jak nigdy dotąd. Za dziesięć lat, dzień z życia lekarza może wyglądać zupełnie inaczej niż dzisiaj. Chcemy dowiedzieć się o tym już teraz” – komentuje Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Badanie „Lekarz przyszłości” skierowane jest do lekarzy i lekarek. Wypełnienie ankiety zajmie ok. 10 minut. Wyniki zostaną opublikowane w raporcie: „Lekarz przyszłości” oraz zaprezentowane na webinarze, podczas którego autorzy i zaproszeni eksperci szczegółowo omówią i podsumują kluczowe wnioski z przeprowadzonego badania.

Organizatorem badania jest Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, partnerem Wolters Kluwer, globalny lider w profesjonalnej informacji, oprogramowaniu i usługach dla sektora opieki zdrowotnej.

Ankieta dostępna jest na stronie: https://lekarzprzyszlosci.lazarski.pl/

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie