3 czerwca 2020

Debata o zdrowiu – (nie)obecność kandydatów

Szymon Hołownia w środę, dzień przed debatą kandydatów w wyborach prezydenckich organizowaną przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie pod hasłem “Z sercem po stronie zdrowia”, zrezygnował z udziału w wydarzeniu – jako przyczynę podał ogłoszenie terminu wyborów prezydenckich i start swojej kampanii. W reakcji na to swój udział wycofał także Robert Biedroń. Ponadto Krzysztof Bosak, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski nie wykazali gotowości do udziału w jutrzejszej debacie.

Z sześciu gości zaproszonych przez nas na czwartkowe wydarzenie obecny będzie Władysław Kosiniak-Kamysz. Stoimy na stanowisku, że ochrona zdrowia niewątpliwie jest kluczowym z punktu widzenia obywateli tematem dyskusji w kampanii prezydenckiej. Dlatego debata, choć w okrojonym składzie, odbędzie się bez zmian. Niezmiennie też pozostawimy puste krzesła dla nieobecnych.

Warto podkreślić, że stanowisko Izby jest podobne do opinii zdecydowanej większości mieszkańców kraju. Z ubiegłorocznych badań sondażowych dla “Rzeczpospolitej” wynika, że zdaniem 73 proc. Polaków w obszarze publicznej ochrony zdrowia jest źle i niewiele się poprawia, a 81 proc. wymienia ją na pierwszym miejscu największych współczesnych problemów.

“Trudno zrozumieć, czemu politycy ubiegający się o najważniejsze stanowisko w państwie, oglądają się na siebie nawzajem, a nie na oczekiwania obywateli” – podkreśla prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski.

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie