10 marca 2020

Lekarzu, jeśli zarazisz się koronawirusem, skontaktuj się z nami w sprawie odszkodowania

W czasie, gdy w obliczu koronawirusa jako lekarze dbacie Państwo o pogłębianie swojej wiedzy, skupiacie się na pacjentach i jak najlepszych reakcjach na obecną, dynamiczną sytuację, my podejmujemy działania w sprawie dodatkowego wsparcia dotyczącego lekarzy z naszej OIL. Izba zapewnia objęcie ubezpieczeniem stu lekarzy, którzy mieliby potwierdzone zarażenie wirusem SARS-nCov-2. W przypadku wzrostu zachorowań wśród lekarzy z naszej OIL również będziemy starali się wyjść z pomocą.

Mowa o NNW, które izba wykupiła dla lekarzy z OIL w Warszawie, którzy zakażą się w pracy koronawirusem. Wysokość jednorazowej wypłaty to 5 000 zł (w przypadku każdego z pierwszych stu lekarzy – grupa bezimienna).

„Zachorowanie na koronawirusa może mocno skomplikować życie zawodowe i rodzinne lekarzy. Nasza izba, również w niestandardowych sytuacjach, stara się dbać o różne aspekty wspierania Państwa. Jedną z takich kwestii jest właśnie dodatkowe ubezpieczenie” – powiedział prezes ORL Łukasz Jankowski.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 542 83 39. Można również kontaktować się drogą mailową: m.lisieski@oilwaw.org.pl

Wszystkie kategorie