26 listopada 2018

Ruszamy z kampanią społeczną Wspólne Święta

Zauważasz ten problem? W Twoim szpitalu też jest on obecny?
Idą święta, a wraz z nimi wzrasta liczba starszych osób hospitalizowanych bez wskazań medycznych. Dlatego w sobotę do późnych godzin wieczornych lekarze z Komisji Młodych Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, planowali i działali, szykując kampanię społeczną #WspólneŚwięta.

Mapa Warszawy i województwa mazowieckiego szybko pokryła się blisko 35 flagami – dyrektorzy tych szpitali powinni spodziewać się w najbliższych dniach podań o możliwość wywieszenia plakatów kampanii #WspólneŚwięta.

 

W obszarze naszych działań znajdują się następujące szpitale:

Szpital w Grodzisku Mazowieckim, Szpital w Sokołowie Podlaskim, Szpital w Pruszkowie, Szpital Wolski, Szpital Banacha, Powiatowe Centrum Zdrowia Otwock, Szpital w Makowie Mazowieckim, Szpital w Lipsku, Szpital w Sochaczewie, Szpital w Płońsku, Szpital w Zwoleniu, Szpital w Ciechanowie, Szpital Praski, Szpital Czerniakowski, Szpital WIM, Szpital w Mińsku Mazowieckim, Szpital w Wołominie, Szpital w Grójcu, Szpital Grochowski, Szpital Pediatryczny Trojdena, Szpital w Ostrołęce, Szpital Psychiatryczny Nowowiejska, Szpital Bródnowski, Szpital w Tworkach, Szpital Karowa, Szpital MSWiA w Warszawie, Szpital w Międzylesiu, Instytut Psychiatrii, Szpital Orłowskiego, Szpital Żelazna, Szpital Solec, Szpital Ginekologiczny przy pl. Starynkiewicza.

Mamy w planach:

  • oplakatowanie oddziałów, Izb Przyjęć i Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych województwa mazowieckiego,
  • aukcję charytatywną (która odbędzie się w dniach od 1️ do 12 grudnia na fanpage Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza; szykujemy wejściówki na kursy dla lekarzy i lekarzy dentystów, usługi medyczne i wiele więcej),
  • uroczyste wręczenie wylicytowanych przedmiotów (voucherów) w czasie Wigilii KML (15 grudnia),
  • przygotowanie spotu naświetlającego problem (sfinansowanego ze środków zebranych w czasie aukcji charytatywnej).

Szpital to nie przechowalnia! Hospitalizacja powinna dotyczyć osób, które wymagają tego ze wskazań medycznych. Święta powinno się spędzać w domu, z rodziną. Jeśli popierasz, weź udział w licytacji, zgłoś się do nas (kml@oilwaw.org.pl lub w wiadomości prywatnej na fp do Komisji Młodych Lekarzy) i wywieś plakat w szpitalu lub poradni, w której pracujesz.

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie