8 listopada 2017

Posłuchać, zobaczyć…

Biedermeier  

Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie to pierwsza w Polsce prezentacja stylu biedermeier w sztuce i rzemiośle, na której można obejrzeć ponad 400 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów. Przedmioty pochodzą ze zbiorów muzeów narodowych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Gdańsku, a także z muzeów regionalnych i muzealnych rezydencji. Wystawę można oglądać do 7 stycznia.

www.mnw.art.pl

Tymem do przodu

Retrospektywa twórczości Stanisława Tyma w warszawskim Muzeum Karykatury to pokaz prac aktora, reżysera, scenarzysty i rysownika prasowego. Prezentowane są m.in. rysunkowe prace satyryczne dotykające tematów społecznych i politycznych, a także fragmenty tekstów kabaretowych, skeczy i form teatralnych. Ekspozycja będzie prezentowana do 26 listopada.

www.muzeumkarykatury.pl

Królewski Ogród Światła

Zimowy Ogród Króla to nowa instalacja rozświetlająca ogród przy wilanowskim pałacu. Nawiązuje do piękna architektury i odwołuje się do źródeł ikonograficznych, herbu Jana III Sobieskiego oraz pałacowej symboliki. Uzupełnieniem świetlnych dekoracji w ogrodach są trójwymiarowe projekcje łączące obraz, światło i muzykę, odbywające się w soboty i niedziele. Wystawa plenerowa potrwa do 25 lutego.

www.wilanow-palac.pl

Modernizm na Węgrzech 1900–1930

Wystawa na Zamku Królewskim w Warszawie ukazuje dynamiczny obraz węgierskiej sztuki pierwszego trzydziestolecia XX w. – różnorodność dzieł i artystycznych osobowości. Wśród ponad setki prezentowanych prac można obejrzeć m.in. portrety pędzla członków Grupy Ośmiu – pierwszego węgierskiego ugrupowania awangardowego, fowistyczne pejzaże i akty, projekty witraży i kubizujące widoki miast. Ekspozycję można zwiedzać do 7 stycznia.                        ach

www.zamek-krolewski.pl

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum