16 lipca 2003

Spod kociej łapy


(…) Opowiada się, że kwestią lekową zajęliśmy się dopiero po publikacji prasowej. A jest to nieprawda, my tę sprawę prowadziliśmy wcześniej. (…) Jest sprawa leków, sprawa refundacji, rejestracji. Które badaliśmy i badamy nadal. Sygnały o nieprawidłowościach dotyczących leków i ich sprowadzania przekazywaliśmy do najwyższych czynników w państwie już wcześniej (…).
Andrzej Barcikowski,
szef Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego
„Przegląd”, 15 lipca 2003 r.

Może to się wydaje dla medycyny nieistotne, ale potrzeba marzeń, obmyślanie różnych pomysłów i ich realizacji dodaje sił, człowiek czuje się młodo. (…) Zawsze patrzę na piękne nogi, piękne ciało, nawet pożądliwie od czasu do czasu. I nieraz marzę o pięknych dziewczynach. Gdybym teraz nawet miał 40 lat, a nie miałbym tyle pomysłów, pracy, marzeń, to byłbym staruszkiem.
Szymon Szurmiej
w rozmowie z Ewą Likowską
„Przegląd”, 22 czerwca 2003 r.

Delegaci V Zjazdu Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych protestują przeciwko pokazywaniu pielęgniarek oraz naszych symboli zawodowych w reklamach ośmieszających nasz zawód.
Wizerunek pielęgniarki ukazany m. in. w reklamach Poczty Polskiej czy sieci sklepów „Biedronka” ośmiesza pielęgniarki jako grupę zawodową zaufania publicznego.
Protest V Zjazdu WOIPiP
„Impuls”, nr 5/2003 r.

Archiwum