21 marca 2004

Długa ławka Sejmowej Komisji Zdrowia

Większość odbiorców wiadomości o pracach legislacyjnych w parlamencieSejmową Komisję Zdrowia kojarzy z Elżbietą Radziszewską z PlatformyObywatelskiej, Ewą Kopacz z tej samej partii, Władysławem Szkopem z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Bolesławem Piechą z Prawa i Sprawiedliwości; niektórzy wiedzą, że po dymisji w szeregi posłów Komisji wstąpił były minister zdrowia Mariusz Łapiński.

Okazuje się, że w skład Komisji wchodzą lub wchodziły jeszcze inne osoby z pierwszych stron gazet. Jej członkami są na przykład: Izabella Sierakowska (SLD) – od października 2003 r., starachowicki poseł Andrzej Jagiełło, były wiceminister spraw wewnętrznych Zbigniew Sobotka – od grudnia 2003 r., znany z wydarzeń w Zachęcie Witold Tomczak z Ligi Polskich Rodzin – od sierpnia 2003 r., Stanisław Jarmoliński oraz Alfred Owoc (niezrzeszeni). W Komisji godnie jest reprezentowany sport w postaci dwukrotnego mistrza olimpijskiego w boksie Jerzego Kuleja (SLD) – od października 2003 r.

Umknął mediom fakt, że od 21 czerwca do 30 października 2002 roku w skład Komisji wchodziła Anita Błochowiak (SLD), a od 5 kwietnia 2002 roku do 10 stycznia 2003 roku na liście specjalistów od ochrony zdrowia widniało nazwisko Zbigniewa Chlebowskiego (PO) – oboje spierali się, kto z nich właściwie zgłaszał znaczącą poprawkę dotyczącą opodatkowania automatów do gier.

Niedługo Sejmowa Komisja Zdrowia będzie pracowała nad ustawą mającą zastąpić skompromitowaną ustawę o Funduszu Zdrowia. Ciekawe, kogo przyciągnie ta niewątpliwie ciekawa tematyka.

pd

Rys. Przemysław Woźniak

Archiwum