23 grudnia 2004

Sport

Golf dla wszystkich

Według prognozy Wojciecha Marii Kusia i Ryszarda Majkowskiego, kierujących Sekcją Golfa przy Okręgowej Izbie Lekarskiej
w Warszawie, 3 października miała być piękna, słoneczna pogoda. Uwierzyło w nią setki lekarzy i ich rodzin. I mieli rację!

Sekcja Golfa już po raz trzeci zorganizowała w Łomiankach koło Warszawy, w uroczym zakątku, w Klubie Wiejskim „Wilczeniec”, spotkanie rekreacyjno-plenerowe. Było tam wszystko, co konieczne, aby w atmosferze zabawy i wypoczynku spędzić czas razem z rodziną, wśród przyjaciół i znajomych. Była też oczywiście nauka gry w golfa. Wiele osób sądzi, że to droga i niełatwa gra. Tymczasem wcale tak nie jest – golf to sport dla wszystkich!
Zwycięzca turnieju o najdłuższe i najbardziej precyzyjne uderzenie wygrał na weekend alfa romeo (to tradycyjna już główna nagroda) od Krzysztofa Bołtowicza, właściciela największego salonu „Alfa Romeo” w Warszawie. Niestety zwycięski kierowca rozbił piękną alfę
– może po sukcesach w golfie za bardzo uwierzył w swoje umiejętności. Mamy nadzieję, że ten przykry incydent nie zrazi p. Bołtowicza i że wiosną będzie razem z nami na „Golfie dla wszystkich”.
Jak na każdej zabawie plenerowej były jeszcze inne atrakcje: pogoń za lisem, pokazy sokolnicze, pokazy kaskaderskie w jeździe na koniach, ślizgawka dla dzieci oraz mecz piłkarski pomiędzy drużyną Fundacji Aktorów Polskich oraz miejscową, z Wilczeńca. Zespoły muzyczne zachęcały wszystkich do tańca,. Dzięki inicjatywie Fundacji Aktorów Polskich i Sekcji Golfa OIL zebrano też kilkaset złotych na cel charytatywny – na zakup respiratora dla chorych dzieci.
Po imprezie wszyscy wrócili do domów cali i zdrowi. Choć uczestniczyło w niej wielu doktorów, to organizatorzy – na wszelki wypadek – poprosili wcześniej o pomoc i dyżur załogę Warszawskiego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście interwencja nie była potrzebna.
Pragniemy podziękować za życzliwość wszystkim osobom i firmom, które udzieliły organizatorom pomocy. Dzięki nim mogliśmy w sposób sympatyczny i zdrowy spędzić niedzielne popołudnie. Dziękujemy serdecznie, i już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach, następującym firmom: PZU Życie SA, Bank Handlowy, BISE Atechnet Leasing, Kol-Dental, Oral B, Zakłady Mięsne Płock, Grupa Żywiec. Za nazwami tych firm kryją się sympatyczni ludzie, o wielkim sercu. Dzięki nim nikt, kto wziął udział w zawodach, nie wyszedł bez nagrody. Został przełamany lęk przed grą w golfa, a każdy uczestnik został wielkim zwycięzcą.
Furorę zrobiła również książka prof. Leszka Ceremużyńskiego „Bądź mądry, nie daj się zabić przedwcześnie”, zbiór felietonów o zdrowiu, którą wielu uczestników turnieju otrzymało dodatkowo jako nagrodę. Ü

Marcin MAJKOWSKI
sekretarz Sekcji Golfa OIL

Mistrzostwa w strzelectwie
III Mistrzostwa Polski Medyków w Strzelectwie Sportowym, zorganizowane przez Klub Strzelectwa Sportowego „Feniks” w Węgrowie oraz Klub Strzelectwa Sportowego „Dziewiątka” przy Komisji Kultury, Sportu i Turystyki OIL w Warszawie, odbyły się 2 października 2004 r. na strzelnicy KSS „Feniks” w Węgrowie.
Przy ładnej pogodzie udało nam się nie strzelać Panu Bogu w okno. Najlepsze wyniki osiągnęli: Stanisław Senda, Janusz Kozłowski, Jerzy Burzykowski, Piotr Bańka, Jacek Kryński, Dariusz Grzęda. Po zawodach w miłej atmosferze odbył się piknik.
Na IV Mistrzostwa Polski Medyków w Strzelectwie Sportowym zapraszamy w pierwszy weekend października 2005 r. Ü

Lech DZIEDZIC
przewodniczący Klubu
Strzelectwa Sportowego „Dziewiątka”

Archiwum