16 listopada 2005

Modernizacja Szpitala św. Rodziny

28 września br. w warszawskim Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym św. Rodziny przy ul. Madalińskiego otwarto nowy blok porodowy.

Blok składa się z pięciu pojedynczych sal porodowych, w tym dwóch wyposażonych w wanny z hydromasażem. Modernizacja bloku i zakup sprzętu kosztowały 2,8 mln zł, które wyłożył Urząd Miasta.

– W każdej sali zainstalowano nowoczesne łóżka porodowe i urządzenia monitorujące stan płodu – mówi dr Robert Adamowicz, ordynator oddziału położniczego, w skład którego wchodzi blok porodowy. – Korzystanie z wanny lub prysznica pozwala, zwłaszcza w pierwszym okresie porodu, na większą relaksację, rozluźnienie, zmniejsza potrzebę stosowania środków znieczulających, łącznie ze znieczuleniem zewnątrzoponowym. Jest to istotny element walki
z bólem okołoporodowym. Pacjentkom i osobom towarzyszącym zapewniamy duży komfort.
– To nie wszystkie zmiany w naszym szpitalu – mówił na uroczystości otwarcia prof. Bogdan Chazan, dyrektor szpitala. – W przyszłym roku planujemy uruchomienie oddziałów: onkologicznego i rekonwalescencji noworodków. Jest już przygotowana dokumentacja przebudowy tej części placówki.
W Szpitalu św. Rodziny miesięcznie przychodzi na świat ok. 200 noworodków.
Jest to największa placówka tego typu w południowej części stolicy. Ü

mkr

Archiwum