18 grudnia 2005

Sport

Lekarski spływ

Członkowie Lekarskiego Klubu „Pro Mile” z Kozienic nie ustają w promocji aktywnego wypoczynku. W pierwszy weekend września wybraliśmy się na Czarną Hańczę. Korzystając z pięknej aury, spędziliśmy dwa dni, wiosłując na tej malowniczej rzece, jednej z najpiękniejszych „kajakowych” polskich rzek.
We Dworczysku, gdzie stanęliśmy na nocleg, nie zabrakło tradycyjnego ogniska, jak również sauny, coraz powszechniejszej atrakcji mazurskich szlaków.
Wracając do domu, planowaliśmy kolejne wyzwania, jakim powinna sprostać nasza grupa, i wymyśliliśmy coś nowego! Do zobaczenia na pierwszym nocnym rajdzie „świetlików” ścieżkami Puszczy Kozienickiej. Relacja niebawem.

Sławomir Jakubowski

Gdzie na narty?

Komisja Kultury, Sportu i Turystyki OIL w Warszawie przygotowuje plany wyjazdów turystycznych dla lekarzy na następny rok.
W dn. 11-18 marca 2006 r. pojedziemy w Alpy Francuskie, tym razem samolotem. Kilkudziesięciogodzinna podróż autokarem dokucza wszystkim i zmniejsza atrakcyjność wyjazdu. A do tego wzrost cen benzyny koszt takiego wyjazdu czyni cenowo niemal równym wyjazdowi samolotowemu. Planowany jest 8-dniowy pobyt (7 dni na nartach) w VALMEINIER/VALLOIRE. Przelot samolotem do Grenoble, zakwaterowanie w hotelu apartamentowym 4Ť na wys. 1800 m, w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów i tras narciarskich. Dwupokojowe apartamenty przewidziane są dla 4-5 osób (łazienka, osobne WC i dobrze wyposażony aneks kuchenny).
Cena – ok. 2200 zł/os. – obejmuje: przeloty samolotem, dojazd autokarem do stacji narciarskiej, zakwaterowanie, ski-pass, wstęp na otwarty basen kąpielowy przed hotelem, taksę klimatyczną, opiekę pilota, ubezpieczenie – również SKI. Tereny narciarskie to 150 km tras różnej trudności i 34 wyciągi: gondolowe, krzesełkowe i orczykowe; 70% tras – powyżej 2000 m n.p.m., do tego dwie trasy homologowane przez FIS: zjazdowa i supergigant.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia i informacje: OIL w Warszawie, tel./fax: (22) 822 36 86; e-mail: praca68@oil.org.pl.
Kazimierz Kwasiborski

Archiwum