14 września 2006

Stomatologia – Dentopolis 2006

W dn. 12-14 maja br. w Centrum Kongresowym Exbud-Kielce odbył się IV Festiwal Quintessenz – Festiwal Stomatologii Praktycznej.

Uczestniczyło w nim 500 lekarzy dentystów oraz 150 asystentek stomatologicznych. Przedstawiono 36 referatów (43 godziny wykładów). Prelekcje wygłosiło 27 wykładowców krajowych i zagranicznych. Zaprezentowano wszystkie barwy nowoczesnej stomatologii, jej przepych merytoryczny i bogactwo indywidualności – wykładowców nieprzeciętnych, z legitymacją własnego doświadczenia i rekomendacją najważniejszych światowych kongresów. Wszystkie wykłady, warsztaty i sesje tematyczne dotyczyły codziennej praktyki. Przypadki kliniczne przedstawiano krok po kroku, ze szczególnym uwzględnieniem walorów estetycznych.
W drugim dniu festiwalu w Sali Kongresowej powitano gości niezwykłych – grupę dzieci, które wzięły udziały w prezentowanym po raz pierwszy spektaklu Clowna Mausini. Był to wspaniały show – Teatr Profilaktyki Stomatologicznej. Uczestnikom zaproponowano też 9 warsztatów praktycznych (20 godzin). Odbył się również II Kongres Asystentek Stomatologicznych – wykłady i prezentacje służące przygotowaniu asystentki do profesjonalnej pracy w gabinecie dentystycznym.
Festiwal Quintessenz to także prezentacja najlepszych produktów firm stomatologicznych – można było zrobić zakupy po bardzo atrakcyjnych cenach.
Wszyscy uczestnicy otrzymali imienne certyfikaty Quintessenz (20 punktów edukacyjnych).
Na Dentopolis byłem już po raz czwarty i jestem pod wielkim wrażeniem doskonałego przygotowania kongresu. Myślę, że uczestnicy są podobnego zdania i spotkamy się po raz kolejny – na Dentopolis 2007. Ü

Roman OLSZEWSKI
Komisja ds. Lekarzy Dentystów ORL w Warszawie

Na zdjęciu: lekarze dentyści, od lewej: Roman Olszewski,
Wiesława Olszewska, prof. Zbigniew Jańczuk,
Marta Majcher-Caban, Elżbieta Madej

Archiwum