22 czerwca 2007

AM wybuduje szpital pediatryczny

Akademia Medyczna w Warszawie planuje budowę szpitala pediatrycznego przy ul. Trojdena i przeniesienie do niego szpitali z Litewskiej i Działdowskiej.

Zdaniem rzecznika AM Grzegorza Lisickiego, nowy szpital to lepsze rozwiązanie niż remontowanie już istniejących, wiekowych, budynków i dostosowywanie ich do wymogów nowoczesnej medycyny, a także wymagań Unii Europejskiej. – Dysponujemy już uzbrojoną działką, personelem, wyposażeniem i aparaturą w szpitalach przy Działdowskiej i Litewskiej. Połączenie tych placówek to oszczędność środków – mówi rzecznik.
– W nowym obiekcie znajdą się toksykologia, ortopedia, onkologia dziecięca; chcemy w nim również uruchomić szpitalny oddział ratunkowy, by ratować dzieci – ofiary wypadków. Na Działdowskiej zaś pozostanie świeżo zmodernizowany oddział kardiochirurgii dziecięcej i oddział chorób klatki piersiowej – informuje G. Lisicki. W budynkach przy Litewskiej i Działdowskiej Akademia Medyczna chce też pozostawić ambulatoria świadczące doraźną pomoc medyczną, przede wszystkim zaś zamierza w nich prowadzić zajęcia dydaktyczne. – W ostatnich latach liczba naszych studentów wzrosła do przeszło 10 tys. – podkreśla rzecznik AM. opr. md

Archiwum